پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
مدیرعامل سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران:

فاز سوم جمع‌آوری معتادان متجاهر از امروز در پایتخت آغاز شد

فاز سوم جمع‌آوری معتادین متجاهر در تهران آغاز شد/هم‌زمان بیش از 30 مددکار اجتماعی در بیش از 100 کمپ معتادین مراجعه کرده و نسبت به جمع‌آوری و شناسایی و تشکیل پرونده این افراد اقدام می‌کند.

۱۳۹۴-۱۰-۲۷ کد خبر: 1180

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خبر داد:

کشف 420 تن موادمخدر/دستگیری 180هزار قاچاقچی

به نظر می‌رسد پیشنهاد حذف مجازات اعدام در زمان فعلی و با توجه به نزدیک شدن به پایان فعالیت نمایندگان مجلس بر مبنای مطالعات کارشناسی نباشد/در 9 ماهه امسال 140 آشپزخانه تولید موادمخدر صنعتی از نوع شیشه شناسایی و منهدم شده است.

۱۳۹۴-۱۰-۲۲ کد خبر: 1156

جانشين مرزبانی ناجا خبر داد:

کشف بيش از يک تن مواد مخدر در مرز

ماموران پاسگاه دريابانی "بندرشيوء" استان هرمزگان در حال گشت زنی و كنترل نوار ساحلی به دو دستگاه خودروی سواری مشكوك و بلافاصله اين خودروها را متوقف کردند.سرنشينان اين خودرو برای رهايی از دست ماموران 3 ميليون ريال رشوه به دريابانان پيشنهاد دادند.

۱۳۹۴-۱۰-۲۱ کد خبر: 1153

سن قانونی سیگار کشیدن در استرالیا به 25 سال می‌رسد

سن قانونی فعلی برای خرید و نگه‌داری و استعمال سیگار در تمام ایالت‌های استرالیا 18 است/ منتقدان می‌گویند که محدودیت‌های پیشنهاد شده ایالت تاسمانی مصداق نقض آزادی‌های مدنی خواهد بود/ قیمت یک پاکت سیگار در این کشور حدود 20 دلار استرالیا است.

۱۳۹۴-۱۰-۰۶ کد خبر: 1098

دادستان عمومی و انقلاب قزوین:

۸ قاچاقچی مواد مخدر در قزوین اعدام شدند

در اجرای احکام صادره از سوی دادگاه برای قاچاقچیان مواد مخدر تعداد ۸ نفر از سوداگران مرگ که اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کردند، با برگزاری دادگاه و طی روند قانونی صبح امروز در زندان مرکزی به دار مجازات آویخته شدند.

۱۳۹۴-۱۰-۰۱ کد خبر: 1085

انتقال 3 هزار معتاد متجاهر به کمپ های ترک اعتیاد:

جمع‌آوری کارتن خواب ها از پارک هرندی

هیچ کدام از این جمعیتی که سرو وضع ظاهری‌شان نشان می‌داد به چه علت دستگیر شده‌اند، زیر بار اجرای این طرح نمی‌رفتند و تلاش می‌کردند که خود را پاک جلوه دهند. برای همین به هر کدامشان که نزدیک می‌شدید، جز صدای التماس چیز دیگری نمی‌شنیدید.

۱۳۹۴-۰۹-۳۰ کد خبر: 1078

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد:

جمع‌آوری۵۰۰ معتاد متجاهر زن در ۲۴ ساعت گذشته/اجرای طرح ادامه دارد

شهروندان تهرانی در صورت مشاهده معتادان متجاهر که باعث سلب آسایش و امنیت معابر و بوستان‌ها می‌شوند، می‌توانند اطلاعات خود را از طریق سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند تا نسبت به جمع‌آوری این معتادان اقدام شود.

۱۳۹۴-۰۹-۲۹ کد خبر: 1074

دادستان کل کشور:

در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر هیچ‌گونه آتش‌بسی نداریم

قانون تشدید مبارزه با مواد مخدر به قوت خود باقیست و بنای نظام آن است که بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری حرکت کند، البته ما در این رابطه سیاست‌های قطعی ابلاغی داریم.

۱۳۹۴-۰۹-۲۵ کد خبر: 1057

جزئیات طرح حذف یک مجازات/ طناب دارقاچاقچیان مواد مخدرپاره می شود؟

اگر اعدام فقط برای قاچاقچیان مسلح مواد مخدر باشد و برای سایر قاچاقچیان بر اساس قانون، حبس ابد در نظر بگیرند خوب است /اعدام باید برای شرایط خاص باشد/به غیر از موضوع قصاص که قرآن به آن تاکید کرده و همچنین بحث محاربه به سایر مجازاتهای اعدام اعتقادی ندارم.

۱۳۹۴-۰۹-۲۲ کد خبر: 1041

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

تغییر مسیر قاچاق مواد مخدر به ایران

بر اساس اعلام مجامع بین‌المللی حدود 35 درصد از مواد مخدر به سمت مرزهای ایران می‌آید که اگر انسداد مرزهای پاکستان محقق شود 20 درصد کاهش ورود داریم و 10 تا 15 درصد باقی مانده ممکن است به سمت جنوب یا به سمت دریا بروند و از این طریق وارد کشور شوند.

۱۳۹۴-۰۹-۱۵ کد خبر: 1023

معاون ستاد مبارزه با موادمخدر:

دستگاه بادی اسکنر در زندان‌های کشور نصب شود

برخی زندانیان پس از ملاقات با خانواده و یا بازگشت از مرخصی، مقداری موادمخدر در بدن خود برای انتقال و فروش آن در زندان جاسازی می کنند/دستگاه بادی اسکنر به عنوان نیاز اصلی زندان ها محسوب می شود و در برخی زندان ها این دستگاه نصب شده است.

۱۳۹۴-۰۹-۰۹ کد خبر: 1006

151 معتاد کارتن خواب درکرج جمع آوری شد

طرح های منطقه ای پاکسازی مناطق آلوده شهرستان کرج روز گذشته با حضور فعال کلانتری ها،نیروهای یگان امداد و پلیس های تخصصی در چندین نقطه این شهرستان به اجرا در آمد.

۱۳۹۴-۰۹-۰۷ کد خبر: 990

گزارشی از تجمع اعتراضی اهالی محله هرندی، نسبت به حضور معتادان و کارتن‌خواب‌ها در پارک «حقانی» شوش

هرندی دوباره ملتهب شد

دیگر زمان آن رسیده تا شهرداری و بهزیستی، وارد عمل شوند، البته وعده‌هایی هم داده‌اند و گفته‌اند تا سه روز دیگر زنان معتاد و کارتن‌خواب را از این‌جا می‌برند و تا سه ماه دیگر بقیه معتادان را. اما اهالی نمی‌توانند بیشتر از این صبر کنند.

۱۳۹۴-۰۹-۰۷ کد خبر: 987

سردار ساجدی نیا از وجود 38 پاتوق و محل اجتماع معتادان متجاهر در تهران خبر داد

مجموعه پلیس پایتخت آمادگی دارد ظرف مدت یک هفته 97 درصد از معتادان متجاهر و کارتن خواب های سطح شهر را جمع آوری کند/بسیاری از معتادان پس از دستگیری و گذراندن دوران حضور در کمپ های درمانی، دوباره به این پاتوق ها بازگشته و شروع به مصرف مواد می کنند.

۱۳۹۴-۰۹-۰۳ کد خبر: 969