پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
سخنگوی کمیسیون قضائی عنوان کرد؛

بررسی طرح کاهش مجازات «اعدام» قاچاقچیان موادمخدر در مجلس

درنشست دیروزکمیسیون به شرایط تعیین مجازات اعدام برای مجرمان موادمخدرپرداخته شددر بند الف مصوبه کمیسیون مجازات اعدام مواردی که مباشر جرم یا حداقل یکی از شرکا حین ارتکاب سلاح گرم کشیده یا به قصد مقابله با ماموران حمل کرده باشد در نظر گرفته خواهد شد.

۱۳۹۵-۱۲-۰۹ کد خبر: 2054

رئیس مرکز درمان اعتیاد سازمان بهزیستی:

افزایش تماس‌ با خط ملی اعتیاد درباره «الکل»/ کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم

به علت آنکه کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم افراد را به اورژانس‌های بیمارستان و یا پزشکان عمومی ارجاع می‌دهیم، اگر فرد اصرار به معرفی به مراکز ترک اعتیاد داشته باشدآنها را به مراکز ترک اعتیاد بهزیستی (ماده 15) ویا مراکز ترک اعتیاد وزارت بهداشت ارجاع می‌دهیم.

۱۳۹۵-۱۲-۰۹ کد خبر: 2053

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خبر داد:

فعالیت 2365 تشکل غیر دولتی مبارزه با موادمخدر در کشور

در زمان حاضر2 هزار و 365 تشکل غیردولتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر در کشور فعال هستند/ این سازمانهای مردم نهاد و تشکل های غیر دولتی در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی فعالیت دارند.

۱۳۹۵-۱۲-۰۸ کد خبر: 2052

وزیر کشور:

80 درصد درمان اعتیاد در بخش خصوصی انجام می‌شود

برنامه مبارزه باآسیب های اجتماعی در31شهرستان بحران زاکه فراوانی آسیب های اجتماعی در آ‌نها بالاست و نیز 31 روستای کشور درحال اجراست/مبارزه با اعتیاد به صورت ویژه و با اولویت اجتماعی کردن و درگیر کردن مردم به صورت پایلوت در چهار استان شروع شده است.

۱۳۹۵-۱۲-۰۸ کد خبر: 2051

انتقاد مولاوردی از کمبود مراکز نگهداری زنان بزهکار یا آسیب‌دیده

نبود یا کمبود مراکز نگهداری شبانه‌روزی زنان بزهکار یا آسیب‌دیده قطعا آسیب‌های اجتماعی مربوط به خود را به دنبال دارد و تبعات این موضوع دوباره به خود جامعه بازمی‌گردد. یکی از تبعات آن نرخ بسیار بالای بازگشت به زندان در ایران است.

۱۳۹۵-۱۲-۰۸ کد خبر: 2050

تجمع خانواده محکومان موادمخدرمقابل مجلس

ما خانواده های متهمان حمل مواد مخدر خواهان تصویب هر چه سریعتر طرح مجلس در مورد جایگزینی مجازات به جای اعدام برای محکومان جرائم مربوط به مواد مخدر هستیم تا مجازات افرادی که در زندان هستند، کاهش یابد.

۱۳۹۵-۱۲-۰۸ کد خبر: 2049

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد:

خروج مراکز میان‌راهی معتادان از حالت سرپناه/ اجرای «دادگاه درمان‌مدار» برای معتادان مراکز ماده ۱۶

تجربه جهانی نشان داده مراکز ماده ۱۶ کارساز نیست. با بازنگری در پروتکل‌های درمانی، ارتقای مراکز نگهداری، اصلاح مراکز ماده ۱۵، به کارگیری افراد متخصص، گسترش TC و همچنین توانمندسازی این افراد می‌توان وضعیت را بهبود داد.

۱۳۹۵-۱۲-۰۸ کد خبر: 2048