پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
یک محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم در گفت‌وگوی اختصاصی با ادنا:

اگر اعدام قاچاقچیان بی‌نتیجه بوده، اصرار به آن غیرمنطقی است

سؤال اصلی این نیست که قاچاقچی خرده‌فروش بالاخره اعدام شود یا نه بلکه سؤال این است که اگر راهی که تاکنون رفته‌ایم درست نبوده، مجازات‌ها جواب نداده، اعدام قاچاقچیان باعث کاهش اعتیاد در کشور نشده و موفق نبوده‌ایم چرا همچنان باید راه گذشته را تکرار کنیم؟

۱۳۹۴-۰۹-۲۳ کد خبر: 1046

یکی از اعضای گروه پایان کارتن‌خوابی در گفت‌وگوی اختصاصی با ادنا:

تا پایان محرم 5 یخچال ویترینی برای کارتن‌خواب‌ها نصب خواهد شد

گروه پایان کارتن خوابی 17 نفر گروه مشورتی دارد و 5 ماه است کارش را آغاز کرده است/ ابتدا می‌خواهیم در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران یخچال‌ها را نصب کنیم و این اقدام تا پایان ماه محرم انجام خواهد شد/ فعلاً برای نصب یخچال جدید در منطقه شوش برنامه‌ای نداریم.

۱۳۹۴-۰۷-۲۷ کد خبر: 784

رییس اداره پیشگیری و درمان سوءمصرف مواد، وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ادنا:

بی‌خانمانی یک اورژانس روانپزشکی است، خدمات‌رسانی سریع نیاز دارد

اگر قرار است تلاشی برای بازگردان بی خانمان ها به خانواده‌هایشان انجام شود،باید از همین امروز سازوکاری طراحی کنیم/ برای کمک به بی خانمان ها نباید بر اعتیاد آنها تمرکز کرد/ بهتر است خدمات رسانی به صورت محله محور انجام شود/

۱۳۹۴-۰۷-۱۹ کد خبر: 714

یک کارشناس حوزه اعتیاد در گفت‌وگو با ادنا:

با آزادسازی مواد مخدر مخالفم

دکتر حسن رفیعی بر این اعتقاد است که به‌جای جرم‌زدایی از اعتیاد، باید از آن کیفرزدایی کرد یعنی نباید به آن مجازاتی تعلق بگیرد مگر درمان. او می گوید، مسیر مجازات زدایی یا کیفر زدایی در مورد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی‌های دیگر هم دارد طی می‌شود.

۱۳۹۴-۰۶-۱۴ کد خبر: 466

رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر و الکل در مجمع تشخیص مصلحت نظام:

بودجه یک سال ستاد با خسارت یک روز مواد مخدر در کشور برابری می‌کند

خرید مواد مخدر توسط دولت‌ها، کشت جایگزین تریاک و معیشت جایگزین از جمله راهکاریهایی است که اگر هر سه با هم عملیاتی شود و مدیریت درستی بر آنها وجود داشته باشد می‌تواند به ‌مرورزمان مشکل ترانزیت مواد مخدر از افغانستان را حل کند.

۱۳۹۴-۰۵-۱۸ کد خبر: 306

در مصاحبه با یک کارشناس حوزه اعتیاد مطرح شد:

معتادان برای کشور ارزش افزوده ایجاد می کنند

باید قبول کنیم که بخش بزرگی از چرخ‌های اقتصاد کشور را معتادان می‌چرخانند. اگر کسی با نظر من مخالف است یک ماه کار خود را رها کند بالای داربست فلزی بایستد جوشکاری کند، ببینیم معتاد می‌شوند یا نه!

۱۳۹۴-۰۵-۰۶ کد خبر: 235