پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
حد و مرز هیجان کجاست

راه رفتن در هوا زندگی در ابر

«سیگاری» دود می‌کند؛ گل، علف، ماری جوانا: «زندگی‌ام هیجان کم داره، با چهل پنجاه هزار تومان در هفته برای خودم می‌خرمش. من که پول بانجی جامپینگ، اسکی و شهربازی و چه می‌دونم سفر خارجی رو ندارم؛ اما پول این‌و که دارم.»

۱۳۹۴-۱۲-۰۵ کد خبر: 1285

گزارش مهر از گشت شبانه در تهران؛

اعتیاد ۷۰ درصدی متکدیان خیابانی تا کودکانی که «بغل» می‌خواهند

آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران از موضوعات بسیار مهم شبانه تهران است؛ بیش از ۳۰ گشت شبانه در سطح شهر تهران مشغول فعالیت هستند و جمع‌آوری و انتقال کارتن‌خواب‌ها به گرم‌خانه‌ها هر شب انجام می‌شود.

۱۳۹۴-۱۱-۲۴ کد خبر: 1260

تحلیلی از پژوهشی که به تازگی درباره رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان منتشر شده است

بزهکاری نوجوانان واقعیت یا توهم؟

سن آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کرده است و حالا نوجوانان درگیر مسائل اجتماعی مختلفی شده‌اند. اینکه فقط سندی بنویسیم و در اجرایش مشکل داشته باشیم اقدام مناسبی نیست. دیوار فیزیکی مدرسه نمی‌تواند مانع ورود آسیب‌های اجتماعی شود.

۱۳۹۴-۱۱-۱۰ کد خبر: 1231

گفت‌وگوي رهبر بزرگ‌ترين كارتل مواد مخدر مكزيك و جهان با شان پن:

ال چاپو دنبال دردسر نيست

شصت و هفتمين مرد ثروتمند دنيا در زندان فوق امنيتي «آلتي پلايو» مكزيكو سيتي نگهداري مي‌شود. او خواكين گوسمان، مشهور به ال‌چاپو (كوتوله) رهبر بزرگ‌ترين كارتل مواد مخدر مكزيك و جهان است كه يك ماه پيش، پس از فرار خارق‌العاده‌اش از زندان «آلتي پلايو»دستگير شد.

۱۳۹۴-۱۱-۰۶ کد خبر: 1222

از یک دور همی ساده تا پیچیدگی های یک وابستگی

همه دور هم جمع بودند ، وقتی لیوان را به او تعارف کردند هیچ وقت فکر نمی کرد با پذیرفتن این تعارف، زندگی اش تا این حد تغییر کند و نابود شود.

۱۳۹۴-۱۱-۰۴ کد خبر: 1215

روایت‌هایی تلخ از کارتن خوابی و اعتیاد زنان/ بهتر است بگوییم پناهگاه، کمپ و یا زندان؟

در تهران حدود 500 نفر از زنان معتاد کارتن خواب دروازه غار شناسایی شده و به کمپ شفق برده شدند. اما آیا این‌کارها پاک کردن صورت مسئله نیست؟! و آیا این کمپ‌ها مکانی مناسب هستند؟

۱۳۹۴-۱۱-۰۳ کد خبر: 1196

نشست «کارتن‌خوابی و اعتیاد زنان» در دانشگاه تهران برگزار شد

تلخ مثل خاطره

تا زمانی که شیوع‌شناسی دقیقی در مورد کارتن‌خواب‌ها انجام نشود نمی‌توان کار دقیق و اساسی برای این افراد انجام داد. باید بدانیم با چه جمعیتی روبه‌رو هستیم و نیازهای‌شان را بدانیم؛ نه اینکه هرساله فقط تعدادی را دستگیر کنیم.

۱۳۹۴-۱۱-۰۳ کد خبر: 1194

گزارش از چندپاتوق پر رفت و آمد تهران که بگیر و ببند، اثری بر آنها نداشته است

زمستان گرم پاتوق‌ها

خالق پاتوق‌ها بیشترشان دیگر زنده نیستندمثل علی پاشا،قاچاقچی دانه درشت که اعدام شد. کله‌گنده‌های پاتوق عبدی، آنجلس،گاندی،باغ سرهنگ،عینی و بایرام نیز مثل علی پاشا سر به جهنم گذاشته‌اند؛ ولی پاتوق‌هایی که بنایش را چیده‌اند هنوز قبراق و پرمشتری و پابرجاست.

۱۳۹۴-۱۰-۲۷ کد خبر: 1174

بررسی به‌روز وضع فروش شیشه در آرایشگاه‌های زنانه به‌بهانه لاغری:

آرایشگاه، داروخانه نیست

شیشه تا حدودی لاغر می‌کند، چون روی قسمتی از مغز که مربوط به اشتهاست، تأثیر می‌گذارد و آن قسمت را مهارمی‌کند. اما هیچ‌کس با مصرف شیشه لاغر نمی‌شود؛ چرا؟ چون قبل از این‌که بخواهی ٥‌درصد از وزنت را کم کنی، دچار عوارض ناشی از مصرف شیشه می‌شوی.

۱۳۹۴-۱۰-۲۱ کد خبر: 1151

گزارشی میدانی از میدان هرندی، شوش و مولوی دو روز پس از جمع آوری معتادان/در هرندی پرنده پر نمی زند

محدوده پارک هرندی از رهگذران خالی است. نه خبری از مردمی است که سال‌ها قید این پارک‌ها را زده‌اند، نه معتادانی که پاتوق امنی داشتند. پارک به شهری متروکه می‌ماند که ساکنانش به اجبار عطای شهر را به لقایش بخشیده‌اند و پشت ‌سرشان نگاهی هم نینداختند.

۱۳۹۴-۱۰-۰۱ کد خبر: 1082

در بیمارستان امام‌خمینی(ره) اتفاق افتاد:

عدم ترخیص بیمار کارتن‌خواب به دلیل بی‌پولی

به بخش اعلام کردیم که این دختر قادر به پرداخت این هزینه نیست و کسی را هم ندارد و تا پیش از این در پارک زندگی می‌کرده است. بخش ما را به مددکاری ارجاع داد. مددکاری هم اعلام کرد تا هزینه درمان شمیم پرداخت نشود اجازه ترخیص به‌هیچ‌عنوان داده نخواهد شد.

۱۳۹۴-۰۹-۲۸ کد خبر: 1067

یک روز به‌جای آنهایی که ایدز دارند

من مثبتم، اچ‌آی‌وی مثبت

انگ و ترس و ساختن یک تصویر غیرواقعی از بیماری ایدز از سوی افراد و نهادهای مختلف و رسانه‌ها موجب شده مبتلایان به ایدز علاوه بر داشتن رنج بیماری، دچار انواع صدمات اجتماعی، فرهنگی و معنوی شوند که این مسئله درد آنان را نسبت به بیماران دیگر دوچندان کرده است.

۱۳۹۴-۰۹-۰۹ کد خبر: 1005

وقایع نگاری خرید و فروش یک نوزاد در پایتخت:

کمتر از 5 دقیقه معامله شد

گزارش‌ها نشان می‌دهد خانم‌های کارتن خواب و زنان خیابانی هنگام زایمان در ازای دریافت 100 تا 200 هزار تومان بچه خود را می‌فروشند/مشاهدات سه روزه ما ثابت می‌کند که خرید و فروش نوزاد یک واقعیت غیرقابل کتمان است.

۱۳۹۴-۰۹-۰۸ کد خبر: 998

بازخوانی روایت‌های مختلف ارزان و ‌گران‌شدن «شیشه»

بازگشت به «دوا»

معتادی که شیشه مصرف کرده و به دلیل قیمت بالا نمی‌تواند شیشه مصرف کند، کارش با «دوا» راه نمی‌افتد. بیشتر این بیماران برای جبران حالشان مجبور به تزریق هروئین می‌شوند و با این شرایط جهش به سمت اعتیاد تزریقی و افزایش ایدز بیشتر می‌شود.

۱۳۹۴-۰۸-۳۰ کد خبر: 948

پروژه‌ نیمه‌کاره «پل حامی» سهم کارتن‌‌خواب‌ها ‌شد

شهرداری گویا کاری جز ساختن پل ندارد و حل معضل ترافیک را در احداث تقاطع هم‌همسطح می‌بیند/عباسی کم توجهی شهرداری کرج نسبت به پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی پروژه‌های سطح شهر را تایید کرده و معتقد است شهرداری کرج در این زمینه ضعیف عمل می‌کند.

۱۳۹۴-۰۸-۲۳ کد خبر: 932