پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2526
۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
اندازه متن
فرماندار تهران خبر داد:

استفاده از مراکز بهاران برای نگهداری از معتادان متجاهر به خاطر کمبود ظرفیت

بیماران قبلا در مراکز بهاران می توانستند رفت و آمد کنند اما درحال حاضر با توجه به محدودیت ظرفیت نگهداری افراد معتاد از مجموعه بهاران استفاده خواهیم کرد و با حکم قاضی افراد در این محل نگهداری میشوند تا نسبت به ترک آنها اقدام شود.
عیسی فرهادی

فرماندار تهران با اشاره به اخذ حکم از سوی قاضی برای نگهداری معتادان متجاهر در مراکز بهاران گفت: از این پس افراد نمی‌توانند در مراکز بهاران رفت و آمد داشته باشند. به این ترتیب 1500 نفر به ظرفیت نگهداری افراد متجاهر در شهر تهران افزوده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایسنا، عیسی فرهادی  درباره تعطیلی مراکز بهاران ضمن تاکید بر فعالیت این مراکز گفت: بی تردید مراکز بهاران فعال‌تر خواهند شد و مقرر شده است با مجوزی که از قاضی دریافت می‌شود نسبت به نگهداری افراد معتاد متجاهر در مراکز بهاران اقدام شود.

وی تاکید کرد: به این ترتیب 1500 نفر به ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در شهر تهران افزوده خواهد شد.

فرماندار تهران ادامه داد: ظرف چند روز گذشته 400 نفر به مراکز بهاران انتقال پیدا کردند و 1100 نفر دیگر هم به این تعداد اضافه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه شیوه کار مراکز بهاران به شکل ثابت باقی خواهد ماند تاکید کرد: با مجوزی که از قاضی دریافت می‌شود ورود و خروج افراد در این مکان محدود می‌شود؛ لذا افراد در این مرکز نگهداری می‌شوند و نمی‌توانند خارج شوند. افراد قبلا در این مراکز می‌توانستند رفت و آمد کنند اما درحال حاضر با توجه به محدودیت ظرفیت نگهداری افراد معتاد از مجموعه بهاران استفاده خواهیم کرد و با حکم قاضی افراد در این محل نگهداری می‌شوند تا نسبت به ترک آنها اقدام شود.

فرماندار تهران در ادامه در خصوص تغییر محل قرارگاه آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: مکاتبات تغییر محل قرارگاه آسیب‌های اجتماعی انجام شده و طی هفته‌های آینده محل این قرارگاه تغییر خواهد کرد، همچنین مقرر شده تا همه دستگاه‌ها نمایندگان خود را در قرارگاه مستقر کنند و به صورت دائم موضوعات در این قرارگاه بررسی شود.

وی درباره دلایل تغییر محل قرارگاه به مکان جدید اظهار کرد: مکان جدید قرارگاه دسترسی مناسب‌تری دارد و اگر قرار باشد متکدیان دو یا سه شب تا زمان غربالگری در قرارگاه بمانند این امکان در محل جدید وجود دارد. در حال حاضر غربالگری متکدیان نیز در قرارگاه و در محل جدید انجام خواهد شد.

فرهادی با تاکید بر اینکه  محل فعلی قرارگاه در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد افزود: شاید این محل به عنوان مرکز بهاران مورد استفاده قرار بگیرد.

فرماندار تهران درباره جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر تهران نیز تصریح کرد: این افراد به صورت مداوم از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند اما انتظار می‌رفت که مردم و سمن‌ها در این خصوص همکاری کنند. امروز همکاری سمن‌ها باید در این حوزه افزایش پیدا کند. بارها اعلام کرده‌ایم که اگر سمن‌ها در این حوزه طرح بهتری دارند استقبال می‌کنیم تا کار توسط این افراد انجام شود و ما نیز همکاری کنیم.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران و بهزیستی باید نسبت به جمع‌آوری متکدیان اقدام کنند و این کار در حال انجام است.

فرهادی درباره افزایش تعداد متکدیان در سطح شهر تهران و تغییر چهره دوباره شهر گفت: با توجه به سردی هوا و اینکه طرح جمع‌آوری تقریبا ادامه دارد چهره شهر به حالت اولیه بازنگشته، به غیر از برخی چهارراه‌ها که قطعا با تاکید دوباره بر طرح جمع‌آوری از اواخر هفته جاری این موضوع نیز حل خواهد شد. بی تردید این طرح تداوم پیدا می‌کند و هیچ گاه قطع نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پایان پیام
ارسال نظر