پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2523
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۴
اندازه متن
رئیس جمهوری در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر:

باید از تجارب جهانی برای مقابله با اعتیاد استفاده کنیم

روحانی گسترش فضاهای نگهداری از معتادان و متجاهرین، استفاده از طرحها و اقدامات نوین در زمینه مبارزه با موادمخدر و بهرهگیری از ظرفیتهای گسترده سازمانهای مردم نهاد(سمن ها) و بخشهای مردمی را در کاهش آمار مبتلایان به مواد مخدر مهم دانست.
حسن روحانی

رئیس جمهوری، نجات یک معتاد در جامعه را از لحاظ دینی و انسانی، احیای انسان و نجات بشریت دانست و تأکید کرد: تلاش و حرکت در این مسیر، در حقیقت اقدامی دینی، اخلاقی، ملی و انقلابی و در راستای کمک به مردم بویژه نسل جوان کشور است.
به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضرورت توجه به نوجوانان و جوانان در مدارس و دانشگاه‌ها و آگاه‌سازی آنان نسبت به تبعات استفاده از مواد مخدر، گفت: آموزش و پرورش و معلمان و اساتید ما نقش و مسئولیت بسیار حائز اهمیتی در این زمینه دارند و باید به گونه‌ای گام برداریم که مدارس و دانشگاه‌های کشور محیط‌هایی پاک باشند.
دکتر روحانی مبارزه با پدیده پولشویی، گسترش فضاهای نگهداری از معتادان و متجاهرین، استفاده از طرح‌ها و اقدامات نوین در زمینه مبارزه با موادمخدر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده سازمان‌های مردم نهاد(سمن ها) و بخش‌های مردمی را در کاهش آمار مبتلایان به مواد مخدر مهم دانست و افزود: باید از تجارب موفق دیگر کشورها در مواجهه با پدیده اعتیاد و گسترش مواد مخدر استفاده کنیم.
رئیس جمهوری بر ضرورت مراقبت بهتر و جدی‌تر از مرزها و گسترش رایزنی با همسایگان در راستای جلوگیری از قاچاق و ورود مواد مخدر به کشور نیز تأکید کرد.
در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به ریاست رئیس جمهوری، با عنایت به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم مبارزه جدی با قاچاق مواد مخدر و پدیده اعتیاد در کشور، عملکرد چهارساله دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر در چهار حوزه مقابله، درمان، پیشگیری و صیانت بررسی شد.
در این جلسه همچنین با نگاه آسیب شناسانه به فعالیت دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف مبارزه با مواد مخدر، اولویت‌ها در زمینه پیشگیری، توجه به جوانان بویژه در سطح آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، توجه به امور زنان و موضوع درمان و پیشگیری با مشارکت مردم، تعیین و به تصویب رسید.
در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر مباحثی در راستای مقابله با مواد مخدر در مرزها مطرح و مقرر شد، طرح جامعی در این راستا و متناسب با آن تهیه و در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.
گسترش مراکزی برای درمان و هدایت معتادان و اشتغال آنان در حوزه‌های مختلف فعالیت و کار، از دیگر محورهای جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر بود که در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه توانمند‌سازی و بانک‌ها در حوزه ارائه تسهیلات برای کار و اشتغال‌زایی و دیگر دستگاه‌ها نیز برای تأسیس این مراکز موظف به برنامه‌ریزی و انجام اقدامات شدند. همچنین مقرر شد ستاد به صورت ماهانه این مصوبات را از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کند تا بتواند گزارش مناسب و موفقیت آمیزی از اجرای این طرح‌ها به رهبر معظم انقلاب ارائه کند. 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

پایان پیام
ارسال نظر