پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2496
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۹
اندازه متن

افزایش 58 درصدی تلفات اعتیاد در سیستان و بلوچستان

در هفت ماهه سال جاری از کل تلفات اعتیاد در استان 62 نفر مرد و 15 نفر زن بودند. این در حالی است که آمار مردان فوت شده بر اثر اعتیاد در هفت ماهه سال گذشته 43 و تعداد زنان 6 نفر بود.
رضا عبدی

‌مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان گفت: در هفت ماهه ‌سال جاری 77 نفر بر اثر اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات اعتیاد 49 نفر بود، 58 درصد افزایش یافته است.

‌به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایسنا،رضا عبدی افزود: در هفت ماهه ‌سال جاری از کل تلفات اعتیاد در استان 62 نفر مرد و 15 نفر زن بودند. این در حالی است که آمار مردان فوت شده بر اثر اعتیاد در هفت ماهه ‌سال گذشته 43 و تعداد زنان 6 نفر بود.

عبدی گفت: در این مدت شهرستان‌های زاهدان با 60 ، ایرانشهربا 8 و چابهار با 5 فوتی بیشترین و شهرستان‌های سراوان‌، نیکشهر، زابل و خاش کمترین آمار تلفات اعتیاد را داشته‌اند.

وی اظهار کرد: در هفت ماهه ‌امسال از کل تلفات اعتیاد 73 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و 4 نفر بر اثر مصرف مواد محرک جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت بیشترین آمار مرگ بر اثر سوءمصرف مواد مخدر با 24 فوتی در تیر ماه و کمترین آن با 4 فوتی در مهر ماه ثبت شده است.

وی همچنین به آمار نزاع در استان نیز اشاره کرد و گفت: در هفت ماهه ‌امسال آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان 15 درصد افزایش یافته است.

عبدی اظهار کرد: این آمار از چهار هزار و 826 نفر در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 به پنج هزار و524 نفر در سال 1396 رسیده است.

وی تصریح کرد: از کل مراجعین نزاع هفت ماهه‌ امسال ‌چهار هزار و 330 نفر مرد و یکهزار و 194 نفر دیگر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: شهرستان زاهدان یکهزار و 910‌، زابل یکهزار و 86‌، ایرانشهر 897‌، سراوان 592‌، چابهار 543 و نیکشهر با 181 نفر به ترتیب بیشترین و کمترین موارد نزاع گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پایان پیام
ارسال نظر