پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2493
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
اندازه متن
معاون وزیر آموزش و پرورش:

«معلمان»مامور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس هستند

اگر دانش‌آموزان در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز با مشکل مواجه می‌شوند ما وظیفه داریم این موضوع را پوشش دهیم. در برنامه‌های ضربتی گسترده‌ای توانمندسازی دانش‌آموزان، کارکنان آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است که در این خصوص فعالیت‌های زیادی داشته‌ایم.
 مهرزاد حمیدی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلمان در مدارس مامور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هستند، گفت: اگر دانش‌آموزان در حوزه آسیب‌های اجتماعی با مشکل مواجه می‌شوند ما وظیفه داریم، به این موضوع بپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایلنا، مهرزاد حمیدی در مورد آسیب‌های اجتماعی در مدارس گفت: اگر دانش‌آموزان در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز با مشکل مواجه می‌شوند ما وظیفه داریم این موضوع را پوشش دهیم. مدرسه جدا از جامعه نیست و جامعه نیز به مدرسه وابسته است. در برنامه‌های ضربتی گسترده‌ای توانمندسازی دانش‌آموزان، کارکنان آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است که در این خصوص فعالیت‌های زیادی داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه کتاب ویژه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ارسال شده است. در ابتدا معلمان تحت آموزش قرار گرفتند تا با محتوای آن عجین شوند. یکی از راهکارها این است که به کودکان آگاهی‌بخشی دهیم. در مدرسه همه معلمان مامور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هستند؛ چراکه مورد اعتمادترین قشر جامعه معلمان‌ هستند و به همین خاطر پناهگاه بسیار خوبی در زمان بروز مشکل برای دانش‌آموزان به حساب می‌آیند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

پایان پیام
ارسال نظر