پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2473
۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۶
اندازه متن

دیوان عدالت اداری دستور توقف فعالیت سامانه آیداتیس را صادر کرد + سند

با شکایت عده ای از درمانگران اعتیاد، دیوان عدالت اداری با اعلام اینکه مشکلات فنی در آیداتیس وجود دارد و درج اطلاعات بیماران نیز باید با رضایت آنها باشد، دستور موقت توقف فعالیت های این سامانه را صادر کرد.
دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری با توجه به شکایت تعدادی از درمانگران اعتیاد، دستور موقت توقف فعالیت سامانه آیداتیس وزارت بهداشت را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان، دیوان عدالت اداری رای به توقف موقت فعالیت های سامانه آیداتیس وزرات بهداشت داد.

سامانه آیداتیس از چندماه قبل با هدف ثبت اطلاعات بیماران اعتیاد فعالیت خود را آغاز کرد و به علت مشکلات فنی و امنیتی مورد اعتراض درمانگران قرار گرفت.

وزارت بهداشت با راه اندازی این سامانه قصد مکانیزه کردن توزیع داروهای ترک اعتیاد را داشت اما چندی قبل خبر هک شدن سامانه و نشر اطلاعات آن توسط هکرها منتشر شد.

در این میان تعدادی از مراکز درمان اعتیاد نیز از ثبت اطلاعات بیماران در این سامانه طفره رفتند و وزارت بهداشت نیز داروی آنها را قطع کرد.

حال با شکایت عده ای از درمانگران اعتیاد، دیوان عدالت اداری با اعلام اینکه مشکلات فنی در آیداتیس وجود دارد و درج اطلاعات بیماران نیز باید با رضایت آنها باشد، دستور موقت توقف فعالیت های این سامانه را صادر کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


پایان پیام
ارسال نظر