پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2457
۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳
اندازه متن
مدیر کل دفتر اعتیاد وزارت بهداشت:

سامانه درمان معتادان هک نشده، اطلاعات به صورت دستی خارج شده است

سامانه آيداتيس هک نشده است. اطلاعات به صورت دستى و در داخل كشور منتشر شده است و پيگيرى‌هاى قضايى در این مورد در دست اقدام است، پليس و سازمان‌هاى امنيتى پيگير موضوع هستند و جزئیات آن در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
حاجبی

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درباره شائبه هک سامانه  درمان معتادان توضیحاتی داد.  

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اخباری مبنی بر هک سامانه اطلاعات حوزه درمان اعتیاد وزارت بهداشت (آیداتیس) گفت: در حال حاضر بررسی‌های مبادی امنیت سایبری کشور، شائبه هک شدن سامانه مذکور را منتفی می‌داند و جای هیچ گونه نگرانی برای درمانگران و همچنین بیماران محترم وجود ندارد.

حاجبى با تاكيد براینکه سامانه آيداتيس هك نشده است خاطرنشان کرد: اطلاعات به صورت دستى و در داخل كشور منتشر شده است و پيگيرى‌هاى قضايى در این مورد در دست اقدام است، پليس و سازمان هاى امنيتى پيگير موضوع هستند و جزئیات آن در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که در اطلاعیه‌ها و مصاحبه‌های رسمی پیشین هم تاکید شده بود، ایجاد نظام یکپارچه اطلاعات حوزه درمان اعتیاد در کشور بر پایه یک بستر الکترونیک (آیداتیس) است که از سال گذشته در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به استناد مصوبات ستاد مبارزه با مواد مخدر، تاکید مقام عالی وزارت کشور، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده است.

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت عنوان کرد: سامانه ایجاد نظام یکپارچه اطلاعات حوزه درمان اعتیاد در کشور بر پایه یک بستر الکترونیک (آیداتیس) یکی از راهبردهای مهم برای ساماندهی و ارتقاء کیفیت خدمات درمان اعتیاد است و نتایج مثبت آن برای درمانگران و همچنین دریافت کنندگان خدمات در طولانی مدت مشخص خواهد بود.

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


پایان پیام
ارسال نظر