پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2427
۰۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
اندازه متن
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

تخصیص بخشی از بودجه 78 میلیاردی درمان اعتیاد در سالجاری/ نیازمندی 600 میلیاردی بودجه برای پوشش بیمه همگانی

بودجه 78 میلیارد تومانی برای پوشش افراد آسیب‌پذیر بد نیست اما برای اینکه پوشش بیمه همگانی به کل کشور تسری یابد رقم قابل توجه 600 میلیارد تومانی نیاز است که البته تا آن رقم فاصله زیادی وجود دارد.
پرویز افشار

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بخشی از بودجه 78 میلیاردی درمان اعتیاد در سال جاری تخصیص یافته است، گفت: تلاش می‌کنیم تا میزان بیشتری از این بودجه را دریافت کرده و چشم‌انداز درمان اعتیاد را بهتر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز افشار درباره رقم بیمه درمان اعتیاد سال جاری، گفت: 78 میلیارد تومان برای بیمه درمان اعتیاد در سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده که بخش اول این بودجه تخصیص یافته است. این در حالی است که سال گذشته این رقم 33 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: روزهای گذشته جلسه مشترک با بیمه سلامت برگزار کردیم و مراحل اجرایی درمان اعتیاد و بودجه اختصاصی آن نهایی و به استان‌ها ابلاغ شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: می‌کوشیم تا گروه‌های بیشتری تحت پوشش بیمه اعتیاد قرار گرفته و مراکز بیشتری با بیمه قرارداد منعقد کنند لذا تلاش می‌شود تا میزان بیشتری از بودجه تخصیص یافته را دریافت کنیم.

افشار تصریح کرد: چشم‌انداز بیمه درمان اعتیاد روشن‌تر از سال‌های گذشته است.

وی در پایان گفت: بودجه 78 میلیارد تومانی برای پوشش افراد آسیب‌پذیر بد نیست اما برای اینکه پوشش بیمه همگانی به کل کشور تسری یابد رقم قابل توجه 600 میلیارد تومانی نیاز است که البته تا آن رقم فاصله زیادی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

پایان پیام
ارسال نظر