پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2404
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۱
اندازه متن
مرحله دیگری از طرح برخورد با قاچاقچیان کلید خورد

پاکسازی «شوش» و «مولوی» از معتادان و خرده‌فروشان

در این طرح ۸۲۰ معتاد خیابانی ساماندهی شدند. وظیفه پلیس و نیروی انتظامی جمع‌آوری و تحویل معتادان به مراکز بازپروری است و امیدواریم عزیزان بهزیستی و وزارت بهداشت به صورت جدی‌تر به این مسائل رسیدگی کنند.
معتاد متجاهر

رئیس پلیس پایتخت از اجرای مرحله دیگری از طرح برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر در منطقه شوش و مولوی خبر داد و گفت: در این طرح ۸۲۰ معتاد خیابانی ساماندهی، ۲۵۵ خرده‌فروش دستگیر و ۳ باند بزرگ قاچاق موادمخدر منهدم شد. 

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری خرده‌فروشان و قاچاقچیان موادمخدر و ساماندهی معتادان در منطقه شوش و مولوی اظهار کرد: در این مرحله از طرح برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر که از شب گذشته در محدوده شوش، مولوی و منطقه 12 شهر تهران به اجرا درآمد، همکاران ما در پلیس مبارزه با موادمخدر موفق شدند 3 باند بزرگ و مطرح موادمخدر را مورد ضربه خود قرار دهند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه در این عملیات 8 نفر از اعضای این باندها دستگیر شدند افزود: ماموران پلیس موفق شدند ضمن انهدام این باند، بیش از 870 کیلوگرم انواع موامخدر را که متاسفانه بیشترین آن از نوع ماده مخدر «هروئین» بود کشف و ضبط کنند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای اجرای این مرحله از طرح برخورد با خرده فروشان موادمخدر، 255 خرده‌فروش حلقه رابط بین قاچاقچیان موادمخدر و معتادان بودند شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی با اعلام خبر جمع‌آوری 820 معتاد خیابانی و متجاهر به منظور ساماندهی این افراد در پاسخ به انتقادات خبرنگاران درخصوص چرایی عدم پای کارآمدن دستگاه‌های مسئول دیگر و رها شدن این معتادان پس از تحویل به مراکز نگهداری گفت: وظیفه پلیس و نیروی انتظامی جمع‌آوری و تحویل معتادان به مراکز بازپروری است و امیدواریم عزیزان بهزیستی و وزارت بهداشت به صورت جدی‌تر به این مسائل رسیدگی کنند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه کمپ‌های تهران ظرفیت نگهداری بیش از 10 هزار نفر را دارا هستند خاطرنشان کرد: همکاران ما پس از جمع آوری این معتادان از سطح شهر، آن‌ها را به ماموران بدرقه این مراکز تحویل می‌دهند و ما به صورت مستمر وظایف خودمان را در این بخش انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم


پایان پیام
ارسال نظر