پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2362
۰۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۸
اندازه متن
کدخدایی مطرح کرد؛

ابهام شورای نگهبان به «طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه به مواد مخدر»/ مصوبه «مقابله با اقدامات آمریکا» لازم الاجراست

مطابق با نظر این شورا بند (ت) ماده ۴۵ الحاقی از این جهت که مشخص نیست آیا منظور مرتکبین همه موارد مذکور در مواد ۴ و ۸ قانون می باشد و یا خیر؟ ابهام دارد.
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای این شورا «طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه به مواد مخدر» را واجد چند ابهام دانستند و مقرر شد بعد از رفع ابهام از سوی مجلس مجددا بررسی شود. 

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری میزان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز شنبه در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به مصوبات اخیرا واصل شده از مجلس به این شورا گفت: طرح «الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» که در مجلس مدتی محل بررسی بود از سوی اعضای شورای نگهبان واجد چندین ابهام تشخصی داده شد.

وی ادامه داد: طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب جلسه مورخ 22 مرداد 1396 مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 1 شهریور 1396 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مطابق با نظر این شورا بند (ت) ماده 45 الحاقی از این جهت که مشخص نیست آیا منظور مرتکبین همه موارد مذکور در مواد 4 و 8 قانون می باشد و یا خیر؟ ابهام دارد.

کدخدایی تاکید کرد: همچنین از این جهت که روشن نیست آیا نسبت مرتکبان قبل از لازم الاجرا شدن این مصوبه و اینکه موضوع مورد اتهام و یا محکومیت انها بیشتر از مقدار تعیین شده در این بنده باشد نیز منوط به تحقق یکی از شروط مذکور در بند های الف ب و پ است و یا خیر؟ ابهام دارد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: بعلاوه در تبصره این طرح از انجا که روشن نیست آیا نهادهای ارفاقی شامل عفو مقام معظم رهبری، مذکور در بند 11 اصل 110 قانون اساسی نیز می شود و یا خیر؟ ابهام دارد و پس از رفع ابهامات مذکور در خصوص این موارد از سوی شورای نگهبان اظهار نظر خواهد شد.

جزئیات طرح «الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی با ۱۶۵ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در مجلس، تصویب شده بود.


پایان پیام
ارسال نظر