پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2335
۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۸
اندازه متن
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد:

اختصاص دو مرکز بهاران برای درمان مادران معتاد و کودکانشان

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد 2 مرکز بهاران در شهر تهران، برای درمان و نگهداری مادران معتاد متجاهر که کودک خردسال دارند، اختصاص یابد.
پرویز افشار

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از اختصاص دو مرکز بهاران شهرداری تهران برای درمان مادران معتاد و کودکانشان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرویز افشار با اشاره به تغییراتی در دو مرکز بهاران پایتخت و آماده‌سازی آن برای مادران معتاد همراه با کودک اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد 2 مرکز بهاران در شهر تهران، برای درمان و نگهداری مادران معتاد متجاهر که کودک خردسال دارند، اختصاص یابد.

 به گزارش تسنیم، پیش از این محمدعلی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران گفته بود: بر اساس آخرین مذاکرات انجام شده مقرر شد سازمان بهزیستی با مشارکت شهرداری تهران، دو مرکز برای ساماندهی و درمان مادران معتاد خیابانی دارای کودک راه اندازی کنند.

وی با بیان اینکه پیش از این چنین مراکزی در پایتخت وجود نداشته است و دستورالعملی در خصوص فعالیت این مراکز موجود نبوده اظهار کرده بود: مقرر شده سازمان بهزیستی تا پایان شهریور ماه دستورالعمل جامعی را برای این مراکز تدوین و ابلاغ کند.

این دو مرکز با ظرفیت 150 نفر مختص مادران معتادی است که جزو مصادیق ماده 16 بوده و دارای کودکانی هستند که امکان جدا کردن آن‌ها از کودکانشان وجود ندارد و قرار است با راه‌اندازی این مراکز، به همراه فرزندانشان تحت درمان قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایان پیام
ارسال نظر