پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2174
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۰
اندازه متن
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی اعلام کرد

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه زنان معتاد دارای فرزند

پیش‌ازاین ما اجازه نگهداری فرزند را به زنان معتاد در مراکز ترک اعتیاد نمی‌دادیم چون تأثیر منفی روی فرزندان داشت. اکنون شرایطی را در مراکز ویژه فراهم کردیم که بدون تأثیرات منفی، فرزندان بتوانند در کنار مادر یا در ساختمان نزدیک مرکز ترک اعتیاد نگهداری شوند.
مجید رضازاده

 رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز ویژه ترک اعتیاد در حال راه اندازی است تا در آنها ، زنان بتوانند کنار فرزندانشان ، اعتیاد خود را ترک کنند.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجید رضازاده افزود: پیش از این در مراکز ترک اعتیاد بزرگسالان ، زنان نمی توانستند فرزندان خود را در این مراکز ، نگهداری کنند و ما اجازه نگهداری فرزند را به زنان معتاد در مراکز ترک اعتیاد نمی دادیم چون تاثیر منفی روی فرزندان داشت.
وی خاطرنشان کرد: اکنون شرایطی را در مراکز ویژه فراهم کردیم که بدون تاثیرات منفی ، فرزندان بتوانند در کنار مادر یا در ساختمان نزدیک مرکز ترک اعتیاد نگهداری شوند و مادران بتوانند به کودکان خود سر بزنند.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: راه اندازی این مراکز در برنامه های نیمه اول امسال قرار گرفته و این مراکز از سوی موسسات غیردولتی با مجوز بهزیستی راه اندازی خواهند شد .
رضازاده تصریح کرد: این مراکز ویژه به تعداد خیلی کم و به صورت محدود در برخی شهرها راه اندازی می شود چراکه به شرایط ویژه ای نیاز داشته و پرهزینه هستند و باید به کودکان رسیدگی های ویژه ای شود.
هم اکنون یک میلیون و 325 هزار نفر معتاد در کشور وجود دارد که حدود 10 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

 منبع: خبرگزاری ایرنا


پایان پیام
ارسال نظر