پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2116
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
اندازه متن
رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد:

مهار آسیب‌های اجتماعی در سال 96 ممکن نیست/ ایجاد اشتغال در میان مددجویان از طریق اجرای طرح تامین مالی خرد

تمام تلاش ما این است که در سال 96، شیب آسیب‌های اجتماعی را کنترل کرده و در نهایت طی سال‌های 97 و 98 آسیب‌های اجتماعی کشور را کنترل کنیم.
محسنی بندپی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مهار آسیب‌های اجتماعی در مدت زمان محدود امکان پذیر نبوده و کاهش آسیب‌ها مستلزم  برنامه ریزی میان‌مدت و بلند‌ مدت است.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری میزان، انوشیروان محسنی بندپی گفت: کنترل آسیب های اجتماعی در کوتاه مدت محقق  نمی شود و قادر نیستیم طی یک سال آسیب های اجتماعی را مهار کنیم.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که در سال 96، شیب آسیب‌های اجتماعی را کنترل کرده و در نهایت طی سال‌های 97 و 98 آسیب‌های اجتماعی کشور را کنترل کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اشتغال را یکی از مهم ترین نیازهای جامعه هدف نهادهای حمایتی دانست و تصریح کرد: با توجه به نقش اشتغال در توانمند شدن جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور، به دنبال این هستیم که از طریق اجرای طرح تامین مالی خرد، نسبت به توانمند شدن مددجویان اقدام کنیم.

محسنی بندپی ادامه داد: این طرح به صورت پایلوت در استان کردستان که از جمله استان‌های کم برخوردار کشور است، اجرایی شده و در حال پیگیری است.

وی حرفه‌آموزی را یکی از اصلی‌ترین نیازهای اقشار کم‌برخوردار دانست و خاطرنشان کرد: مددجویان سازمان بهزیستی کشور در صورت آموختن یک حرفه، قادر به ورود به بازار کار شده و شرایط برای توانمند شدن آنها فراهم می شود.

منبع: خبرگزاری میزان

پایان پیام
ارسال نظر