پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 2031
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۴
اندازه متن
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

ورود وزیر کشور به موضوع آمارهای اعتیاد/ آمار نهایی تا 4 ماه آینده اعلام می شود

درحال حاضر آمارها از منابع مختلف استخراج شده و طرح شیوع شناسی سوء مصرف مواد مخدر و چند طرح دیگر در این حوزه به انجام رسیده است اما بدلیل اختلاف نظر میان مجریان طرح های ارزیابی سوءمصرف مواد مخدر نمی توانیم آمار قطعی اعتیاد را در شرایط فعلی اعلام کنیم.
پرویزافشار

معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه آمار اعتیاد هنوز قطعی نشده است، گفت: قرار شده است تا وزیرکشور در جلسه ای مشترک با مجریان طرح های ارزیابی سوءمصرف مواد مخدر، شخصا آمارهای استخراجی را مرور و ارزیابی کند تا به اتفاق نظری قطعی درباره آمار اعتیاد برسیم.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، پرویزافشار اظهارداشت: این جلسه بنابه درخواست وزیر کشور برگزار می شود و این قرار در حاشیه جلسه اصلی ستاد مبارزه با ستاد مواد مخدر و شورای اجتماعی گذاشته شد.

وی اعلام کرد: آمار استخراجی اعتیاد پس از تایید نهایی وزیرکشور و ارزیابی آمارهای استخراجی بطور رسمی اعلام خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: درحال حاضر آمارها از منابع مختلف استخراج شده است و طرح شیوع شناسی سوء مصرف مواد مخدر و چند طرح دیگر در این حوزه به انجام رسیده است اما بدلیل اختلاف نظر میان مجریان طرح های ارزیابی سوءمصرف مواد مخدر درکشور، نمی توانیم آمار قطعی اعتیاد را در شرایط فعلی اعلام کنیم. 
وی اعلام کرد: آمار قطعی اعتیاد تا 3 تا 4 ماه آینده اعلام می شود. 
افشار گفت: پیش از این هر 10 سال یک بار و اکنون هر پنج سال یک بار مطالعات شیوع شناسی را در کشور انجام می دهیم.
به گزارش ایرنا؛ بر اساس آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ در حال حاضر آمار اعتیاد در کشور یک میلیون و 325 هزار نفر است.

 منبع: خبرگزاری ایرنا


پایان پیام
ارسال نظر