پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 1986
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۱
اندازه متن
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

زنان معتاد ۱۰درصد کارتن خواب ها را تشکیل می‌دهند/ عقیم‌سازی راهکار ساماندهی کارتن خوابی نیست

رسول خضری گفت: عقیم‌سازی اقدام خلافی است و طبق قانون اساسی هر فردی با رضایت خود اختیاراتی دارد و به زور نمی‌توان افراد را عقیم و به جای اشخاص درباره حقوق آنها تصمیم‌گیری کرد.
زنان معتاد ۱۰درصد کارتن خواب ها را تشکیل می‌دهند/ عقیم‌سازی راهکار ساماندهی کارتن خوابی نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۱۰درصد کارتن خواب ها را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: باید برنامه‌ریزی را به سمتی برد تا از کارتن خوابی جلوگیری شود نه اینکه با مطرح کردن موضوعاتی همچون عقیم‌سازی در پی پاک کردن صورت مساله باشیم.

به گزارش ادنا به نقل از خانه ملت، رسول خضری با تاکید بر ضرورت جمع‌آوری زنان کارتن خواب از سطح شهرها، افزود: واقعیت آن است که 10 درصد کارتن خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که رقم بسیار بالایی است بدان معنا که از حدود 10 هزار نفر کارتن‌خواب، هزار نفر از آنها به زنان اختصاص دارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح موضوع عقیم‌سازی، ادامه داد: باید برنامه‌ریزی را به سمتی برد تا از کارتن‌خوابی جلوگیری شود نه اینکه هربار با مطرح کردن موضوعاتی همچون عقیم‌سازی در پی پاک کردن صورت مساله باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: عقیم‌سازی اقدام خلافی است و طبق قانون اساسی هر فردی با رضایت خود اختیاراتی دارد و به زور نمی‌توان افراد را عقیم و به جای اشخاص درباره حقوق آنها تصمیم‌گیری کرد.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها بر مسایل فرهنگی و اجتماعی تاکید کردند که باید این موضوع جزو اولویت‌های دولت و مجلس قرار گیرد؛ متاسفانه با وجود این تاکیدات اما هر سال به جمعیت آسیب‌های اجتماعی و معتادان اضافه می‌شود.

خضری تاکید کرد: بدون‌شک زنان کارتن خواب نمی‌توانند فرزندان سالمی را از لحاظ جسمی و روحی به دنیا آورند که لازم است نهادهایی همچون بهزیستی و وزارت کشور که مستقیما در این زمینه مسئولیت دارند با توان بیشتری در زمینه حمایت از این افراد فعالیت داشته باشند.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس دهم، ادامه داد: از سویی دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد نیز ظرفیت بسیار بالایی دارند که می‌توان از این ظرفیت در جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها استفاده کرد، امروزه کشورمان جزو 25 کشوری است که در درگیر معضلات مواد مخدر است و به همین دلیل می‌طلبد در این حوزه، مدیریتی یکپارچه داشته باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی کارتن‌خواب‌ها اقدامی بسیار پسندیده است که در صورت بازپروری معتادان می‌توان افراد سالمی را تحویل جامعه داد و کنترل هزینه را نیز در حوزه سلامت شاهد بود.


پایان پیام
ارسال نظر