پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 1761
۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۱
اندازه متن

گزارش مکتوب معاون اجتماعی قوه‌قضاییه به آملی لاریجانی درباره مجازات قاچاقچیان موادمخدر

تحقیقات و مطالعات خود درباره میزان بازدارندگی قانون و مجازات فعلی و همچنین نیازمندی‌های مربوط به مجازات‌های جایگزین در این زمینه را انجام دادیم و نتایج را در قالب گزارشی مکتوب به رئیس قوه‌قضاییه اعلام کردیم.
محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم

گزارش مکتوب معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه درباره مجازات قاچاقچیان موادمخدر و بازدارندگی آن، در اختیار آیت‌الله آملی‌لاریجانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، افزایش انتقادها از بازدارنده نبودن مجازات قاچاق مواد مخدر منتج به ارائه طرحی در مجلس نهم شد که براساس آن مجازات اعدام قاچاقچیان موادمخدر دستخوش تغییراتی بنیادین خواهد شد.

اظهارنظرهای صورت گرفته در ماه‌های گذشته حاکی از این است که دستگاه‌ها و مسئولان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در این زمینه، بر سر کلیات امر یعنی بازنگری در قانون مبارزه با موادمخدر و تعدیل برخی مجازات‌ها اتفاق‌نظر دارند.

در حالی که مجموعه‌های مختلفی تحقیقات و مطالعات کارشناسی درباره بازنگری درباره این موضوع را آغاز کرده‌اند، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه گزارش و نظر مکتوب خود در این زمینه را آماده کرده است.

محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: تحقیقات و مطالعات خود درباره میزان بازدارندگی قانون و مجازات فعلی و همچنین نیازمندی‌های مربوط به مجازات‌های جایگزین در این زمینه را انجام دادیم و نتایج را در قالب گزارشی مکتوب به رئیس قوه‌قضاییه اعلام کردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایان پیام
ارسال نظر