پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
کد خبر 1087
۰۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۱
اندازه متن
نماینده سازمان ملل در امور افغانستان:

طالبان تهدیدی جدی برای افغانستان است/ کاهش ۵۰ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان

گزارش‌های جهانی‌ از کاهش 50 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان خبر می‌‌دهند، ولی‌ دلیل اصلی‌ این کاهش برای ما مشخص نیست/امیدواریم که این کاهش نتیجه سیاست‌های دولت برای مقابله با تولید و کشت مواد مخدر باشد.
نیکولاس هیسم

نماینده سازمان ملل در امور افغانستان با اشاره به اینکه تهدید طالبان در افغانستان بیشتر و جدی‌تر از خطر داعش است، گفت: کمک‌های سازمان ملل به این کشور ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان تهدید طالبان در افغانستان را بیشتر و جدی‌تر از داعش دانست.

«نیکولاس هیسم» پس از جلسه شورای امنیت درباره افغانستان در مصاحبه با خبرنگاران درباره این جلسه گفت: در این جلسه مسائلی‌ را که در سال 2015 میلادی رخ داد و آنچه را که در سال پیش روی میلادی انتظار می‌رود، برای شورا شرح دادم.

وی این مسائل را مربوط به جنبه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی افغانستان خواند و توضیح داد: روند گذار و تحول صحیح در این زمینه‌ها در سال گذشته از اهمیت بالایی برخوردار بود و شکست در هر یک از این زمینه‌ها تبعات زیان باری را برای کشور به جا می‌گذاشت.

هیسم همچنین بر ادامه تمرکز دولت و کمک‌های سازمان ملل بر این مسائل در سال 2016 میلادی خبر داد.

فرستاده ویژه دبیرکل در پاسخ به سوالی درباره جدیت خطر داعش در افغانستان گفت: تهدید طالبان در افغانستان بیشتر و جدی‌تر از خطر داعش است.

نیکولاس هیسم افزود: در عین حال نباید تهدید‌های داعش را نیز دست کم گرفت، اما با توجه به اینکه آنها تنها در یکی‌ از 34 ولایت افغانستان فعالیت دارند و اکثریت کشور از دیدگاه‌های سلفی پیروی نمی‌‌کنند، نمی‌توان آنها را خطر اصلی‌ کشور تلقی‌ کرد.

وی افزود: یکی‌ از مشکلات مبارزه با داعش، نبود اطلاعات دقیق از تعداد، قلمرو و تمرکز آنها در ننگرهار است.

نماینده ویژه دبیرکل در امور افغانستان گفت: بر اساس برخی‌ گزارش‌ها که تائید صحت آنها ممکن نیست، تعداد افراد گروه داعش در «ننگرهار» حدود 15 هزار نفر تخمین زده می‌‌شود.

«نیکولاس هیسم» در پایان تاکید کرد: گزارش‌های جهانی‌ از کاهش 50 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان خبر می‌‌دهند، ولی‌ دلیل اصلی‌ این کاهش برای ما مشخص نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که این کاهش نتیجه سیاست‌های دولت برای مقابله با تولید و کشت مواد مخدر باشد.

 منبع: خبرگزاری فارس


پایان پیام
ارسال نظر