پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
رحمانی فضلی در گفتگو با خبرنگاران:

جامعه بین المللی باید در راه مبارزه با مواد مخدر از ایران حمایت کنند

بعد از برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران، مکاتبه هایی با کشورها انجام داده ایم و شرایط جدید همکاری را برای آنها توضیح دادیم، لذا این وظیفه دیگر کشورها است که از ایران حمایت کرده و همزمان با لغو تحریم ها علیه ایران اقداماتی را انجام دهند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1345

معاون ستاد مبارزه با موادمخدر:

بیمه درمانی به تمامی معتادان تعلق می گیرد

یکی از برنامه های مهم سال ستاد مبارزه با موادمخدر فراهم کردن بیمه اعتیاد برای کل معتادان است که پیشتر قرار بود در مرحله اول خدمات درمانی رایگان به نوجوانان معتاد زیر 18 سال ارائه شود اما اکنون به کل جامعه معتادان تعمیم داده شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1344

وزیرکشور برتشکیل کارگروه مشترک ایران و روسیه برای مقابله با موادمخدر تاکیدکرد

در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران و ویکتور ایوانف، رییس آژانس مبارزه با مواد مخدر روسیه مقرر شد کارگروه مشترکی مرکب از نمایندگان دو کشور تشکیل و زمینه های لازم برای تحقق و إجرائی کردن محورهای توافقی فراهم شود.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1349

در دیدار رحمانی فضلی و وزیر بهداشت و رفاه هلند مطرح شد:

تقویت همکاری های ایران و هلند در زمینه مبارزه با مواد مخدر

چنانچه کشورهای اروپایی در قبال معضل جهانی مواد مخدر همان مواضع چندگانه و مشابهی که در قبال مبارزه با تروریسم اتخاذ نمودند در پیش بگیرند، کشورهای اروپایی نیز با گسترش شیوع اعتیاد و فعالیت های بیش از پیش قاچاقچیان در آن قاره مواجه خواهند شد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1343

وزیر کشور ایران و وزیر دادگستری کلمبیا تاکید کردند:

برخورد جدی و همه جانبه با گروه های فعال در توسعه جرائم سازمان یافته

در این دیدار دو طرف بر حمایت از مصرف کنندگان مواد مخدر و روانگردانها، بعنوان قربانیان اصلی و ضعیف ترین حلقه فعلی در چرخه تولید ، قاچاق و مصرف مواد، تقویت همکاری ها در مقابله جدی با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین گروههای تروریستی تأکید کردند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1342

مسئولیت اجتماعی مجلس دهم

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1341

سخنرانی وزیر کشور در اجلاس سالانه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر در وین

جمهوری اسلامی ایران از کنوانسیون مواد مخدر (CND) به عنوان نهاد اصلی سیاستگذاری سازمان ملل در موضوعات مرتبط با مواد مخدر حمایت می کند و بر نقش تعیین کننده هیات بین المللی کنترل مواد مخدر(INCB) در تسهیل دسترسی قانونی بیماران به مواد مخدر تاکید می نماید.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1340

نظر یک مسئول درباره خلاء‌های قانونی مبارزه با موادمخدر

جرم زدایی از مواد مخدر در ایران تاکنون انجام نشده است، اما کیفرزدایی از مصرف مواد مخدر به خوبی انجام شده است/برخی کشورهای دنیا جرم‌زدایی یا قانونی سازی مواد مخدر را انجام داده‌اند اما قوانین ایران بسیار خوبند و راه را برای هرگونه مداخلات باز گذاشته‌اند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1338

دبیر ستاد حقوق بشر ایران:

همه جهان از مبارزه ایران با مواد مخدر سود می برند

هم اکنون در سازمان ملل بحث هایی جدی در خصوص توجه بیشتر به ابعاد مرتبط با سلامتی، بهداشت و مضرات اجتماعی قاچاق مواد مخدر مطرح شده است و البته این به معنی جرم زدایی کامل یا مجاز شمردن قاچاق مواد مخدر نیست.

۱۳۹۴-۱۲-۱۵ کد خبر: 1312

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره:

بیمه اعتیاد با روش فعلی به نتیجه نمی رسد/شرط درمان معتادان

با بودجه ای که در سال های قبل از محل یارانه به سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت پرداخت می شد، برخی از معتادان درمان می شدند و آن اعتبار در اختیار افراد بی بضاعت قرار می گرفت و مشخص نیست که مصوبه جدید با قبلی چه تفاوتی دارد.

۱۳۹۴-۱۲-۱۵ کد خبر: 1311

محمدجواد لاریجانی در مصاحبه با سی‌ان‌ان:

90 درصد اعدام ها مربوط به قاچاق مواد مخدر است

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به این سئوال که منظور شما از تغییر این قانون توقف اعدام‌های مرتبط با جرایم مواد مخدر است،‌گفت: بله. چون سبب می‌شود تا 90 درصد اعدام‌ها حذف شود و این یک کاهش چشمگیر است.

۱۳۹۴-۱۲-۱۱ کد خبر: 1305

رئیس قوه‌قضاییه در پاسخ به انتقادها مطرح کرد:

اعدام قاچاقچیان موادمخدر مصوبه مجمع تشخیص است نه قوه‌قضاییه

عمده اعدام ها مربوط به موادمخدر و قانون آن نیز مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام است با این حال طوری انعکاس دادند که گویی رئیس قوه قضاییه ساطوری به دست گرفته و مشغول اعدام است در حالیکه قانون آن مصوب دستگاه دیگری است و قوه قضاییه نقشی در آن ندارد.

۱۳۹۴-۱۲-۱۱ کد خبر: 1301

دادستان تهران:

برای مبارزه جدی‌تر با قاچاق مواد مخدر تمرکز بر باندهای بزرگ الزامی است

قانون مبارزه با مواد مخدر و اسناد بالادستی بر پیشگیری از جرایم مواد مخدر تاکید دارد/وجود 10 هزار زندانی مواد مخدربیانگر جدی بودن وظیفه دستگاه‌های مربوط در مقابله با این نوع جرایم است/بخشی از جریان پولشویی در کشور ناشی از تجارت مواد مخدر است.

۱۳۹۴-۱۲-۱۰ کد خبر: 1296

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر:

سربازان معتاد به علت اعتیاد اضافه خدمت نمی‌خورند/ بیمه سلامت ایرانیان درمان اعتیاد مشمولان را پوشش می‌دهد

طبق آیین‌نامه اگر در حین خدمت متوجه اعتیاد سربازان شوند این افراد بلافاصله باید به مراکز درمانی فرستاده شوند و پس از درمان ادامه خدمت را انجام دهند/دوره‌ای که سربازان برای درمان می‌روند غیبت محسوب نمی‌شود بلکه مرخصی استعلاجی در نظر گرفته می شود.

۱۳۹۴-۱۲-۰۹ کد خبر: 1294

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد:

خبر خوش ستاد مبارزه با مواد مخدر برای اشتغال فارغ‌التحصیلان

به دنبال پیگیری‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، شورای گسترش وزارت علوم،رشته «پیشگیری از اعتیاد» را به تصویب رساند و در حال حاضر این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در چند دانشگاه و در مقطع دکتری، در یک دانشگاه جذب دانشجو داشته است.

۱۳۹۴-۱۲-۰۹ کد خبر: 1295