پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
در دیدار بنیانگذار موسسه ویلا مارینی ایتالیا با رئیس جمعیت هلال‌احمرعنوان شد:

تلاش و همکاری برای تغییر دیدگاه مجرمانه به مصرف‌کنندگان موادمخدر در جوامع با اتکا به نقش موثر جمعیت‌های ملی

جمعیت‌های ملی در تغییر تفکر به مصرف‌کنندگان و تغییر فرهنگ جامعه نقش موثری دارند و می‌توانند این مشکل را بیشتر و بهتر درک کنند؛ چراکه با مردم رنج‌دیده در ارتباط هستند و لذا کمک آنها تاثیر بسیاری برتغییر فرهنگ جوامع و دیدگاه‌ها خواهد داشت.

۱۳۹۴-۱۲-۰۳ کد خبر: 1274

آمار بی‌سابقه افراد HIV مثبت در روسیه

در روسیه تنها 30 درصد از افرادی که به تازگی بیماری‌شان تشخیص داده شده، داروهای «آنتی‌رتروویرال» دریافت کرده‌اند/57 درصد از مبتلایان به این ویروس به دلیل مصرف مواد مخدر آلوده شده‌اند و حدود 20 درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در این کشور آزمایش HIV داده‌اند.

۱۳۹۴-۱۱-۰۵ کد خبر: 1217

فلسفه خانه‌های میان راهی

ثابت شده است که داشتن شبکه اجتماعی که پاکی را به جای اعتیاد تشویق می‌نماید، به‌شدت کیفیت زندگی فرد بهبودیافته را افزایش می‌دهد تا پاکی خود را حفظ نماید. این حس مسئولیت‌پذیری در خانه‌های میان راهی به حفظ پاکی طولانی مدت کمک می کند.

۱۳۹۴-۱۰-۲۹ کد خبر: 1190

اختلال کنترل تکانه چیست؟

رفتاردرمانی می‌تواند در راه پیشگیری از حالت‌های اختلال کنترل تکانه‌ای موثر باشد/از طریق رفتاردرمانی، فرد می‌تواند بیاموزد تا چگونه از تقویت‌کننده‌های مثبت و منفی استفاده نماید تا چرخه زمین‌گیر کننده اختلال کنترل تکانه را متوقف سازد.

۱۳۹۴-۱۰-۲۹ کد خبر: 1189

بوپرنورفین برای درمان نوزادانی که مادرشان آنها را در حال ترک مواد مخدر به دنیا آورده اند از متادون موثرتر است

مادرانی که به اوپیویدها وابستگی دارند و نوزاد به دنیا می‌آورند، احتمالاً علائم ترک را تجربه خواهند کرد، شرایطی که تحت عنوان سندروم پرهیز نوزادان شناخته می‌شود. وقوع این سندروم در امریکا به‌شدت افزایش‌یافته است.

۱۳۹۴-۱۰-۲۳ کد خبر: 1165

به سوی دهه کاهش آسیب:

اعلامیه رسمی کنفرانس بین‌المللی کاهش آسیب سال 2015، کوالالامپور

ثابت‌شده است که کاهش آسیب زندگی‌ها را نجات می‌دهد و بهداشت، حقوق بشر و کرامت انسانی مصرف‌کنندگان مواد مخدر را ارتقا می‌دهد. زمان آن فرارسیدهاست که جامعه بین‌المللی این موفقیت را بپذیرد و تضمین نماید که ده سال آینده، متعلق به دهه کاهش آسیب باشد.

۱۳۹۴-۱۰-۲۰ کد خبر: 1149

نماینده سازمان ملل در امور افغانستان:

طالبان تهدیدی جدی برای افغانستان است/ کاهش ۵۰ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان

گزارش‌های جهانی‌ از کاهش 50 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان خبر می‌‌دهند، ولی‌ دلیل اصلی‌ این کاهش برای ما مشخص نیست/امیدواریم که این کاهش نتیجه سیاست‌های دولت برای مقابله با تولید و کشت مواد مخدر باشد.

۱۳۹۴-۱۰-۰۱ کد خبر: 1087

برای شرکت در نشست شرکای برنامه منطقه ای افغانستان ‏و ‏كشورهای همجوار؛

وزیر کشور و دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر به وین سفر کرد

دكتر عبدالرضا رحمانی‌فضلی همچنین قرار است در دوازدهمین اجلاس ‏سالانه مشورتی سیاستگذاری پیمان ‏پاریس که با حضور مقامات عالی‌رتبه کشورهای مختلف جهان در دفتر سازمان ملل در ‏وین برگزار می شود، سخنرانی کند.‏

۱۳۹۴-۰۹-۲۳ کد خبر: 1050

اکنون افراد 59-50 ساله بزرگ‌ترین گروه سنی در برنامه‌های درمانی اوپیویدها به شمار می‌روند

محققین بر این عقیده‌اند که بزرگسالان مسن‌تری که از برنامه‌های درمانی اوپیوئیدها استفاده می‌کنند احتمالاً در دهه بعد نیز افزایش می‌یابند. جهت شناخت بهتر نیازهای بهداشتی خاص این جمعیت روبه رشد از منظر سالخوردگی به مطالعات بیشتری نیاز است.

۱۳۹۴-۰۹-۱۷ کد خبر: 1038

خطرناک‌ترین مواد مخدر در جهان

هرساله سه و نیم میلیون نفر به واسطه اثرات زیان‌بار الکل جان خود را از دست می‌دهند. مرگ‌ومیر مربوط به الکل غالباً در آخر هفته‌ها روی می‌دهد، اما چنانچه مرگ‌ومیر و میانگین آن‌ها را در طول سال در نظر بگیریم، هر 10 ثانیه یک نفر جان خود را از دست می‌دهد.

۱۳۹۴-۰۹-۱۶ کد خبر: 1035

دكتر رحمانی فضلی وزير كشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر به وين می‌رود

وزير كشور به دعوت معاون دبيركل و مدير ‏اجرايي دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (‏UNODC‏) در نشست مقامات عالي "شركاي افغانستان ‏و كشورهاي همجوار" و همچنين "دوازدهمين اجلاس سالانه مشورتي سياستگذاري ميثاق ‏پاريس" در وين شركت خواهد كرد.

۱۳۹۴-۰۹-۱۷ کد خبر: 1037

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد:

کاهش 35 درصدی ابتلا به ایدز

12 کشور جهان اعلام کرده‌اند که 60 درصد یا حتی تعداد بیشتری از مبتلایان به HIV در این کشورها از بیماری خود آگاهی دارند و درمان آنتی‌رتروویرال را دریافت کرده‌اند/ هم‌اکنون حدود 16 میلیون نفر تحت درمان‌های آنتی‌رتروویرال قرار گرفته‌اند.

۱۳۹۴-۰۹-۱۰ کد خبر: 1013

تمساح ها نگهبان زندانیان اندونزی می شوند

اندونزی قوانین سفت و سختی در قبال قاچاقچیان مواد مخدر دارد/بین 40 تا 45 اندونزیایی هر روز درپی اعتیاد جان خود را از دست می دهند/با وجود قوانین جدی اندونزی، زندان های فاسد این کشور لبریز از مواد مخدر است/تنها قاچاقچیان در این زندان نگه داشته می شوند.

۱۳۹۴-۰۸-۲۰ کد خبر: 924

تحلیل اقتصاد رفتار مصرف مواد مخدر در هند در یک دوره صد ساله

مصرف‌کنندگان درزمانی که قیمت یکی از آن‌ها بالا می‌رفت، از یکی به دیگری روی می‌آوردند– در اقتصاد این پدیده جایگزین نامیده می‌شود/ممنوع کردن مواد مخدر مضر می‌تواند ناکارآمد باشد چراکه مصرف‌کنندگان ممکن است از ماده مخدری به ماده مخدر دیگری روی آورند.

۱۳۹۴-۰۸-۱۶ کد خبر: 903

در گزارش مدیکال دیلی منتشر شد:

کشنده‌ترین مخدرهای خیابانی

برخی از کشنده‌ترین‌ مخدرهای سمی که با گذشت زمان بافت‌های بدن را از هم متلاشی می‌کنند، عبارتند از نمک حمام،whonnga ،AH-7221، کریستال و purple drank/کرکودیل خطرناک‌ترین نوع مخدر محسوب می‌شود.

۱۳۹۴-۰۸-۱۱ کد خبر: 881