پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما

شماره نود و هشتم ماهنامه ايران پاك منتشر شد

بخش پاياني ميزگرد «ساماندهي مراكز درمان اعتياد داوطلبانه (ماده 15) دلايل و چالش‌ها» با حضور دكتر پرويز افشار، دكتر فريبرز احمدي، دكتر عليرضا نوروزي و دكتر محسن روشن پژوه در شماره نود و هشتم ماهنامه ايران پاک به چاپ ‏رسيده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1351

در دیدار دکتر رحمانی فضلی و فدتوف مطرح شد:

تقدیر معاون دبیرکل سازمان ملل از اقدامات و ابتکارات ایران در عرصه جهانی مبارزه با مواد مخدر

وزیر کشور از آمادگی جمهوری إسلامی ایران برای میزبانی اولین اجلاس مقامات ارشد مبارزه با مواد مخدر کشورهای مسیر بالکان ، با أهداف مهمی چون " حمل تحت نظارت" (کنترل دلیوری) و مقابله با پولشویی خبر داد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1350

وزیر کشور:

مقابله با مواد مخدر از طریق اراده جمعی جهانی محقق می‌شود

طرفین از رویکرد برخی کشورها و به ویژه دول اروپایی در کوچک شمردن تهدیدات ناشی از معضل جهانی قاچاق مواد مخدر و اعتیاد با وجود داشتن ابعاد اجتماعی،امنیتی،اقتصادی،بهداشتی و فرهنگی وتقلیل هدفمند آن در سطح یک مشکل بهداشتی اظهار نگرانی کردند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1348

هشدار قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر:

تولید مخدرهای صنعتی در کمتر از 6 ساعت

در برنامه‌های اول تا سوم توسعه، مبارزه با مواد مخدر جایی نداشت و در برنامه چهارم و پنجم، خودی نشان داد ولی در برنامه ششم توسعه، با رویکرد اجتماعی و مقابله علمی، به بحث مقابله با ترویج و مصرف مواد مخدر در کشور تاکید شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1347

برای شرکت در نشست ویژه مقامات عالی پنجاه و نهمین اجلاس سالانه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر:

وزير كشور و دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر وارد وين شد

ایران به عنوان یکی از اعضای فعال مبارزه با مواد مخدر امسال نیز در این نشست شرکت کرده است، اما نشست امسال به دلیل آنکه مقدمه حضور در مجمع سازمان ملل که در فروردین 95 قرار است برگزار شود، متفاوت شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1337

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

تحویل 100 نوزاد معتاد به سازمان بهزیستی/ زنان باردار معتاد خدمات ویژه دریافت می‌کنند

پس از ارائه خدمات اورژانس پزشکی به یک نوزاد معتاد، در صورت صلاحدید مراجع قضایی نوزاد برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل می شود/در طول سال جاری بیش از 100 کودک معتاد برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل شدند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1336

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

اولویت اصلی اجرایی ما رفع آسیب های اجتماعی از زنان است

معاونت زنان در 14 محور با همکاری سازمان های ذیربط، برنامه های خود را در دو و نیم سال گذشته دولت یازدهم با سه محور شامل بهبود وضعیت کنونی سلامت روان، ارتقا سطح دانش و ثبات سلامت و کاهش عوامل خطر ناشی از آسیب های اجتماعی در حال اجرا دارد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1334

خدمات وزارت بهدشت در سال 94 تشریح شد؛

کارتن خوابها و زنان خیابانی زیر پوشش وزارت بهداشت قرار گرفتند

یکی از اقداماتی که برای اولین بار در حوزه بهداشت اجرا می شود، ارائه خدمات بهداشتی و توانبخشی به کارتن خوابها، زنان خیابانی و معتادان متجاهر است که در تهران با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی شروع شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۲ کد خبر: 1333

معاون ستاد مبارزه با موادمخدر:

اقدامات انجام شده برای معتادان متجاهر در حد یک مسکن گذرا است

کم کاری پاره ای از متولیان امر باعث ورود معتادان به کف خیابان می شود و معتادی به خیابان می آید که شدت و عمق اعتیادش افزایش یابد و تمکن مالی برای درمان نداشته باشد/ خدمات درمانی باید توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی برای این افراد تامین شود.

۱۳۹۴-۱۲-۲۲ کد خبر: 1332

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران:

60 درصد کارتن خواب های پایتخت شهرستانی هستند/ مسئولیتی در قبال معتادان دیگر شهرها نداریم

پیش بینی کردیم تا برای سال آینده 24 مرکز دیگر به مجموعه های بهاران موجود اضافه شود و ظرفیت به 5 هزار نفر برسد/بر اساس امکانات فعلی حدود 100 نفر از معتادان شهرستانی خودمعرف را به شهرهای مبدا انتقال دادیم و این افراد در 4 کمپ مستقر شده اند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۲ کد خبر: 1331

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

زنان، قربانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر هستند

براساس قانون حمل، نگهداری، تولید و هرگونه فعالیت مرتبط با مواد مخدر غیرقابل تحمل و جرم است و ممکن است؛ تعدادی از زنان به دلیل جرائم مرتبط با نگهداری، ‌حمل، و... مواد مخدر که مرتبط با شوهران آنان است، درگیراین جرایم و متهم شوند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۲ کد خبر: 1330

13 میلیون قرص اعتیادآور ترامادول از قاچاقچیان در تهران کشف شد:

گمرک ایران لای پتو!

محموله قاچاق حاوي حدود 13 ميليون قرص ترامادول كه از بندر خرمشهر با رويه ترانزيت كالا و به عنوان محموله پتو بارگيري شده بوددر حالي كه براي تخليه محموله قاچاق از مسير منحرف شده بود، از سوي سربازان گمنام امام زمان عج در انباري در اطراف تهران كشف و توقيف شد.

۱۳۹۴-۱۲-۱۹ کد خبر: 1329

افتتاح مراکز توانمندسازی معتادان خیابانی سم‌زدایی شده از برنامه عقب است

توقف معتادان متجاهر پشت ایستگاه «بهاران»

تا این لحظه فقط 200 نفر از معتادان جمع‌آوری شده به مراکز بهاران رفته‌اند و شانس تغییر سبک زندگی و آموختن مهارت‌های حیات را یافته‌اند و بقیه بلاتکلیف در مراکز درمانی، شفق، اخوان و چند مرکز غیردولتی هستند.

۱۳۹۴-۱۲-۱۹ کد خبر: 1327

اجتماعی كردن مبارزه با اعتياد با كمک رسانه‌ها

بر اساس آمار هم‌اكنون يك ميليون و۳۵۰ هزار نفر معتاد در كشور وجود دارد. اين آمار حدود هشت سال است كه در حوزه مواد مخدر همچنان بدون تغيير عنوان مي‌شود. اين وضعيت بيان آمار و ارقام بسياري از تصميم‌گيري‌ها را با مشكل روبه‌رو مي‌كند.

۱۳۹۴-۱۲-۱۹ کد خبر: 1326

در گفت وگو با قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدرمطرح شد:

مواد مخدر؛آمارها وهشدارها

در حوزه مواد مخدر سنتی پروتکل درمانی داریم ولی در مورد مواد مخدر صنعتی این پروتکل وجود ندارد . لااقل افرادی که مصرف مواد سنتی دارند می توانند نسبت به درمان خودشان با دارو اقدام کنند ولی برای مواد مخدر صنعتی متاسفانه دارویی وجود ندارد.

۱۳۹۴-۱۲-۱۹ کد خبر: 1328