پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما

شماره نود و هشتم ماهنامه ايران پاك منتشر شد

بخش پاياني ميزگرد «ساماندهي مراكز درمان اعتياد داوطلبانه (ماده 15) دلايل و چالش‌ها» با حضور دكتر پرويز افشار، دكتر فريبرز احمدي، دكتر عليرضا نوروزي و دكتر محسن روشن پژوه در شماره نود و هشتم ماهنامه ايران پاک به چاپ ‏رسيده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1351

رحمانی فضلی در گفتگو با خبرنگاران:

جامعه بین المللی باید در راه مبارزه با مواد مخدر از ایران حمایت کنند

بعد از برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران، مکاتبه هایی با کشورها انجام داده ایم و شرایط جدید همکاری را برای آنها توضیح دادیم، لذا این وظیفه دیگر کشورها است که از ایران حمایت کرده و همزمان با لغو تحریم ها علیه ایران اقداماتی را انجام دهند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1345

معاون ستاد مبارزه با موادمخدر:

بیمه درمانی به تمامی معتادان تعلق می گیرد

یکی از برنامه های مهم سال ستاد مبارزه با موادمخدر فراهم کردن بیمه اعتیاد برای کل معتادان است که پیشتر قرار بود در مرحله اول خدمات درمانی رایگان به نوجوانان معتاد زیر 18 سال ارائه شود اما اکنون به کل جامعه معتادان تعمیم داده شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1344

در دیدار دکتر رحمانی فضلی و فدتوف مطرح شد:

تقدیر معاون دبیرکل سازمان ملل از اقدامات و ابتکارات ایران در عرصه جهانی مبارزه با مواد مخدر

وزیر کشور از آمادگی جمهوری إسلامی ایران برای میزبانی اولین اجلاس مقامات ارشد مبارزه با مواد مخدر کشورهای مسیر بالکان ، با أهداف مهمی چون " حمل تحت نظارت" (کنترل دلیوری) و مقابله با پولشویی خبر داد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1350

وزیرکشور برتشکیل کارگروه مشترک ایران و روسیه برای مقابله با موادمخدر تاکیدکرد

در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران و ویکتور ایوانف، رییس آژانس مبارزه با مواد مخدر روسیه مقرر شد کارگروه مشترکی مرکب از نمایندگان دو کشور تشکیل و زمینه های لازم برای تحقق و إجرائی کردن محورهای توافقی فراهم شود.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1349

وزیر کشور:

مقابله با مواد مخدر از طریق اراده جمعی جهانی محقق می‌شود

طرفین از رویکرد برخی کشورها و به ویژه دول اروپایی در کوچک شمردن تهدیدات ناشی از معضل جهانی قاچاق مواد مخدر و اعتیاد با وجود داشتن ابعاد اجتماعی،امنیتی،اقتصادی،بهداشتی و فرهنگی وتقلیل هدفمند آن در سطح یک مشکل بهداشتی اظهار نگرانی کردند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1348

در دیدار رحمانی فضلی و وزیر بهداشت و رفاه هلند مطرح شد:

تقویت همکاری های ایران و هلند در زمینه مبارزه با مواد مخدر

چنانچه کشورهای اروپایی در قبال معضل جهانی مواد مخدر همان مواضع چندگانه و مشابهی که در قبال مبارزه با تروریسم اتخاذ نمودند در پیش بگیرند، کشورهای اروپایی نیز با گسترش شیوع اعتیاد و فعالیت های بیش از پیش قاچاقچیان در آن قاره مواجه خواهند شد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1343

هشدار قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر:

تولید مخدرهای صنعتی در کمتر از 6 ساعت

در برنامه‌های اول تا سوم توسعه، مبارزه با مواد مخدر جایی نداشت و در برنامه چهارم و پنجم، خودی نشان داد ولی در برنامه ششم توسعه، با رویکرد اجتماعی و مقابله علمی، به بحث مقابله با ترویج و مصرف مواد مخدر در کشور تاکید شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۶ کد خبر: 1347

چاپ دوجلد کتاب مرجع معتبر بین‌المللی در مورد علوم‌شناختی (مطالعات عملکردهای مغزی) در پیشگیری و درمان اعتیاد با هدایت یک پژوهشگر ایرانی

جلد اول (شمارهٔ ۲۲۳) عمدتاً متمرکز بر زیرساخت‌های عصبی-‌شناختی درگیر در ایجاد بیماری اعتیاد است و در جلد دوم (شمارهٔ ۲۲۴) بر روش‌ها و مداخله‌های علوم اعصاب در آیندهٔ طب اعتیاد تمرکز شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1346

برای شرکت در نشست ویژه مقامات عالی پنجاه و نهمین اجلاس سالانه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر:

وزير كشور و دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر وارد وين شد

ایران به عنوان یکی از اعضای فعال مبارزه با مواد مخدر امسال نیز در این نشست شرکت کرده است، اما نشست امسال به دلیل آنکه مقدمه حضور در مجمع سازمان ملل که در فروردین 95 قرار است برگزار شود، متفاوت شده است.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1337

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

تحویل 100 نوزاد معتاد به سازمان بهزیستی/ زنان باردار معتاد خدمات ویژه دریافت می‌کنند

پس از ارائه خدمات اورژانس پزشکی به یک نوزاد معتاد، در صورت صلاحدید مراجع قضایی نوزاد برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل می شود/در طول سال جاری بیش از 100 کودک معتاد برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور تحویل شدند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1336

از سوی انجمن راگبی کشور صورت گرفت:

اعزام تیم کنگره ۶۰ به عنوان نماینده ایران در مسابقات آسیایی قطر

انجمن راگبی کشور تیم کنگره 60 را به عنوان نماینده راگبی ایران در مسابقات قطر اعلام کرد و مقرر شد تا این تیم با کمک تعدادی از یاران کمکی عضو تیم ملی راگبی کشور، عازم قطر شوند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1335

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

اولویت اصلی اجرایی ما رفع آسیب های اجتماعی از زنان است

معاونت زنان در 14 محور با همکاری سازمان های ذیربط، برنامه های خود را در دو و نیم سال گذشته دولت یازدهم با سه محور شامل بهبود وضعیت کنونی سلامت روان، ارتقا سطح دانش و ثبات سلامت و کاهش عوامل خطر ناشی از آسیب های اجتماعی در حال اجرا دارد.

۱۳۹۴-۱۲-۲۴ کد خبر: 1334

وزیر کشور ایران و وزیر دادگستری کلمبیا تاکید کردند:

برخورد جدی و همه جانبه با گروه های فعال در توسعه جرائم سازمان یافته

در این دیدار دو طرف بر حمایت از مصرف کنندگان مواد مخدر و روانگردانها، بعنوان قربانیان اصلی و ضعیف ترین حلقه فعلی در چرخه تولید ، قاچاق و مصرف مواد، تقویت همکاری ها در مقابله جدی با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین گروههای تروریستی تأکید کردند.

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1342

مسئولیت اجتماعی مجلس دهم

۱۳۹۴-۱۲-۲۵ کد خبر: 1341