پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
چوپان

چوپانی به شرط اعتیاد

در دامپروری‌های حاشیه‌های شهریار، کودک‌چوپان‌ها معتاد می‌شوند و اصغر برائی‌نژاد، مدیرکل دامپزشکی استان تهران می‌گوید که نظارت بر این دامداری‌ها به عهده آنها نیست: «هر کجا که به این دامپروری‌ها مجوز داده، وظیفه نظارت را هم باید برعهده بگیرد.
شهرک بازتوانی زنان آسیب‌دیده یا در معرض آسیب
بررسی طرح شهرک‌سازی برای زنان آسیب‌دیده در گفت‌وگو با طراح آن

تبعید به راه‌حل تکراري

کلا دوران جداسازی گذشته است، حالا نوبت اجتماعی‌کردن این افراد است، ما باید در شرایط طبیعی و عادی جامعه این افراد را حمایت کنیم که آنها به زندگی برگردند. راهکارش هم دادن مشاوره و حمایت‌های حقوقی و اجتماعی و درمانی است.
طرح ضربتی
بازبینی عملکرد شهردار تهران در محله پر‌آسیب «هرندی ۱.۵ سال بعد از مانور رسانه‌ای

گُل به سر، زخم به تن

محله هرندی، یعنی محله‌ای که مقام معظم رهبری درباره آن و محلات اطرافش اظهار نگرانی می‌کنند و گزارش اقدامات در آن مستقیم به دستشان می‌رسد، حالا حالش چطور است؟
گزارش میدانی «ایران» از گشت چند ساعته در پاتوق‌های فروش مواد

پاک کردن «شیشه» با دستمال کثیف!

کارشناس مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی

هیچ مشروب استانداردی در ایران وجود ندارد

گزارش از کارخانه‌ای که بهبودیافتگان مواد مخدر آن را اداره می‌کنند

اینجا انگی بر پیشانی‌مان نیست

بهبودیافته‌هایی که در این کارخانه کار می‌کنند می‌گویند کسی که اعتیاد را کنار گذاشته وقتی دنبال کار می‌رود به او کار نمی‌دهند چون انگ معتاد بودن همیشه روی پیشانی‌اش هست؛ اگر به بهبودیافته کار بدهند هیچ‌وقت دیگر دنبال مواد نمی‌رود.
تهرانگردی با یک ساقی

... چه بوی علفی می‌آید

روزنامه ایران گزارشی منتشر کرده که در آن اوضاع و احوال یک روز کاری یک فروشنده مواد روایت شده است.
دبیر علمی کنگره بين المللي دانش اعتیاد:

کنگره اعتیاد راهی است برای تجلي نتايج پژوهش‌ها در بستر اجتماع

دبیر علمی کنگره بين المللي دانش اعتیاد می گوید که در کنگره امسال دانش اعتیاد قرار است دو مناظره با موضوع «توزیع مواد مخدر توسط سیستم‌های دولتی یا قانونی‌سازی» و «تبیین جایگاه رویکرد مبتنی بر گروه همتا» برگزار شود.
گزارش ميداني از مخدرهاي معروف اين روزهاي بازار

٣ دود و ٢ فوت

در ميدان امام حسين سه‌دود را بيشتر مي‌شود پيدا کرد. مي‌گويند سه‌دود مال آخر خط است، با زخم‌هاي سنگين، که توهمش توهم شيريني نيست، توهم مرگ مي‌دهد و آدم‌ها زخمشان را مي‌کنند و تمام مي‌شوند.
گزارش میدانی از نصیرآباد و عاقبت گورخواب‌هایی که 6 ماه پیش خبرساز شدند

رانده از گور، مانده در بیابان

بعد از افشاي ماجراي گورخواب‌ها، اغلب آنها را به کمپ اخوان انتقال دادند. بعد از خروج از کمپ، اغلب گورخواب‌هاي نصيرآباد مجددا به اعتياد روي آوردند و برخي از آنها در بيابان‌هاي اطراف نصيرآباد اقامت دارند.
«گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

گل‌هایی که بر باد می‌دهند ..

باید در خصوص مصرف مواد مخدر گل و ماری جوانا به خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان اطلاع رسانی شود و آنها بدانند که این مواد نیز مانند سایر مواد مخدر بوده و عوارض مخربی به همراه دارند.این درحالیست که بسیاری از مصرف کنندگان این مواد معتقدند که گل اعتیاد ندارد.
بررسی درخواست گواهی عدم اعتیاد برای شغل، از نگاه حقوقدانان، جامعه‌شناسان و کارشناسان حوزه اعتیاد

داغی بر پیشانی

به‌جای درخواست گواهی عدم‌اعتیاد از متقاضیان کار باید مشاغلی که نیاز به هوشیاری بالا دارند، فهرست شوند و استانداردهایی برای افراد متقاضی این مشاغل تعریف شود و گواهی عدم‌اعتیاد کنار گذاشته شود.
رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عملکرد شهرداری در حوزه کاهش آسیب اعتیاد قابل دفاع نیست

شهرداری به جای راه‌اندازی مراکز بهاران باید تقویت مراکز کاهش آسیب را در تهران فعال می‌کرد، از ان جی او‌ها کمک می‌گرفت٬مراکز سرپناه و مراکز اقامتی را با مجوز وزارت بهداشت راه‌اندازی می‌کرد و دراین میان خیریه‌ها را می‌آورد اما روند اشتباهی در پیش گرفت.