پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
ایست زندان‌ها به ایدز
با وجود کنترل ایدز، اوضاع بهداشت و درمان زندان‌ها مشکلات فراوانی دارد

ایست زندان‌ها به ایدز

ایدز در زندان‌ها کنترل شد. بحران اچ‌آی‌وی گذشت ولی بیماری‌های درون زندان هنوزتمام نشده، هنوزنام هپاتیت و سل با نام زندان گره خورده است؛ این را چه مسئولان سازمان زندان‌ها و چه مسئولان وزارت بهداشت، تائید می‌کند.
کارگر فضای سبز
پیشنهاد شهرداری تهران به معتادان بهبودیافته مراکز بهاران:

ترک کنید؛ کارگر فضای سبز شوید

قدیمی می‌گوید با رکود اقتصادی که در همه مشاغل هست، در مجموع با بی‌کاری در تولید مواجه هستیم و نمی‌توان برای همه بهبودیافته ها، شغل ایجاد کرد و ما فقط می‌توانیم به آنها کمک کنیم کاری یاد بگیرندتا وقتی بیرون می‌روند، بتوانند کاری را در جایی شروع کنند.
گزارش تحلیلی از صحت و سقم آمار آسیب‌های اجتماعی
گزارش تحلیلی از صحت و سقم آمار آسیب‌های اجتماعی:

عدد نده!

وظیفه دولت ودستگاه‌های اجرایی رصدکردن تحولات اجتماعی وآسیب‌های اجتماعی است،اما نکته اینجاست که برای جلب‌توجه مسئولان و حمایت‌یابی یاخدای‌ناکرده حذف یاتخریب نباید آمار و ارقام را بصورت اغراق آمیز و بیشتر نشان دادکه حاصل آن اشاعه آسیب‌های اجتماعی خواهدبود.
بررسی درخواست گواهی عدم اعتیاد برای شغل، از نگاه حقوقدانان، جامعه‌شناسان و کارشناسان حوزه اعتیاد

داغی بر پیشانی

به‌جای درخواست گواهی عدم‌اعتیاد از متقاضیان کار باید مشاغلی که نیاز به هوشیاری بالا دارند، فهرست شوند و استانداردهایی برای افراد متقاضی این مشاغل تعریف شود و گواهی عدم‌اعتیاد کنار گذاشته شود.
رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عملکرد شهرداری در حوزه کاهش آسیب اعتیاد قابل دفاع نیست

شهرداری به جای راه‌اندازی مراکز بهاران باید تقویت مراکز کاهش آسیب را در تهران فعال می‌کرد، از ان جی او‌ها کمک می‌گرفت٬مراکز سرپناه و مراکز اقامتی را با مجوز وزارت بهداشت راه‌اندازی می‌کرد و دراین میان خیریه‌ها را می‌آورد اما روند اشتباهی در پیش گرفت.

اعتیاد؛ بی خانمانی ودرد بی هویتی

جمع آوری معتادان از سطح شهر، جز هدررفت بودجه و صرف هزینه های هنگف نتیجه ای در برندارد و اینک دردنیا برای درمان معتادان پرخطر و معتادان بی خانمان برنامه های متنوعی از جمله برنامه های کاهش آسیب انجام می شود که این برنامه ها طیف گسترده ای را در برگرفته است.
جشنی برای مادری که با اعتیادش جنگید و فرزندش را دوباره به دست آورد

«باران» حالا مادر دارد

حالا نسرین مزد تلاشش را در آغوش گرفته، مزدی که برای به دست آوردنش 8 ماه جنگیده و چه شب‌هایی را به امید اینکه دوباره دختر کوچولویش را در آغوش بگیرد صبح کرده. در این راه آدم‌های خانه و مددکاران کمکش کرده‌اند.

مادر و دختر کارتن خواب دیروز،بازیگر تئاتر امروز/پایان زندگی کارتن خوابی با 200هزار تومان

امین میری در این نمایش از بازیگرانی بهره برده‌ که تجربه زندگی با اعتیاد و کارتن خوابی داشته‌اند.خدیجه حسانی و بهنوش پات نقش‌های واقعی خود را بازی می‌کنند اماحالا آنان ازاعتیاد وکارتن خوابی به بازیگری و فعالیت در گروه پزشکان بدون مرز روی آورده‌اند.
فدراسیون وزنه‌برداری به سوءاستفاده از نام بهداد سلیمی اعتراض کرد

گاف تاریخی در ماجرای تبلیغ «ماری‌جوانا»

فدراسیون وزنه‌برداری درحالی از یک شبکه تلویزیونی آلمانی شاکی است که تصویر بهداد سلیمی، برای تبلیغ ماری‌جوانا، فقط در یک صفحه اینستاگرامی منتشر شده و٦٥ لایک خورده است.
آیا جورچین با اتاق تزریق تکمیل می‌شود؟

در جست‌وجوی قطعه گمشده

هنوز هم معتاد متجاهر خیابانی که پولی ندارد برای تهیه متادون از مراکز کاهش آسیب باید ماهانه ٣٠‌هزار تومان پرداخت کند، وقتی هنوز این‌قدر بودجه ندارند که بتوانند متادون رایگان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند، صحبت درباره اتاق تزریق زود است، خیلی زود.
گزارش از نخستين مركز اقامتي درمان مدل طبي زنان و مادران باردار معتاد

آرزوهای «آبی»

هيچ زني به اجبار به اين مركز نمي‌آيد و هيچ زني هم به اجبار نمي‌ماند. حتي در ميانه درمان مي‌توانند بروند. زنان باردارمان، بيشتر از بقيه مي‌خواهند بروند چون نگران رها شدن از طرف پدرهاي غيرقانوني فرزندشان هستند؛ نگران امنيت و آينده‌شان.