پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
شهرک بازتوانی زنان آسیب‌دیده یا در معرض آسیب
بررسی طرح شهرک‌سازی برای زنان آسیب‌دیده در گفت‌وگو با طراح آن

تبعید به راه‌حل تکراري

کلا دوران جداسازی گذشته است، حالا نوبت اجتماعی‌کردن این افراد است، ما باید در شرایط طبیعی و عادی جامعه این افراد را حمایت کنیم که آنها به زندگی برگردند. راهکارش هم دادن مشاوره و حمایت‌های حقوقی و اجتماعی و درمانی است.
طرح ضربتی
بازبینی عملکرد شهردار تهران در محله پر‌آسیب «هرندی ۱.۵ سال بعد از مانور رسانه‌ای

گُل به سر، زخم به تن

محله هرندی، یعنی محله‌ای که مقام معظم رهبری درباره آن و محلات اطرافش اظهار نگرانی می‌کنند و گزارش اقدامات در آن مستقیم به دستشان می‌رسد، حالا حالش چطور است؟
ایست زندان‌ها به ایدز
با وجود کنترل ایدز، اوضاع بهداشت و درمان زندان‌ها مشکلات فراوانی دارد

ایست زندان‌ها به ایدز

ایدز در زندان‌ها کنترل شد. بحران اچ‌آی‌وی گذشت ولی بیماری‌های درون زندان هنوزتمام نشده، هنوزنام هپاتیت و سل با نام زندان گره خورده است؛ این را چه مسئولان سازمان زندان‌ها و چه مسئولان وزارت بهداشت، تائید می‌کند.
گزارش میدانی از نصیرآباد و عاقبت گورخواب‌هایی که 6 ماه پیش خبرساز شدند

رانده از گور، مانده در بیابان

بعد از افشاي ماجراي گورخواب‌ها، اغلب آنها را به کمپ اخوان انتقال دادند. بعد از خروج از کمپ، اغلب گورخواب‌هاي نصيرآباد مجددا به اعتياد روي آوردند و برخي از آنها در بيابان‌هاي اطراف نصيرآباد اقامت دارند.
«گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

گل‌هایی که بر باد می‌دهند ..

باید در خصوص مصرف مواد مخدر گل و ماری جوانا به خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان اطلاع رسانی شود و آنها بدانند که این مواد نیز مانند سایر مواد مخدر بوده و عوارض مخربی به همراه دارند.این درحالیست که بسیاری از مصرف کنندگان این مواد معتقدند که گل اعتیاد ندارد.
بررسی درخواست گواهی عدم اعتیاد برای شغل، از نگاه حقوقدانان، جامعه‌شناسان و کارشناسان حوزه اعتیاد

داغی بر پیشانی

به‌جای درخواست گواهی عدم‌اعتیاد از متقاضیان کار باید مشاغلی که نیاز به هوشیاری بالا دارند، فهرست شوند و استانداردهایی برای افراد متقاضی این مشاغل تعریف شود و گواهی عدم‌اعتیاد کنار گذاشته شود.
رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عملکرد شهرداری در حوزه کاهش آسیب اعتیاد قابل دفاع نیست

شهرداری به جای راه‌اندازی مراکز بهاران باید تقویت مراکز کاهش آسیب را در تهران فعال می‌کرد، از ان جی او‌ها کمک می‌گرفت٬مراکز سرپناه و مراکز اقامتی را با مجوز وزارت بهداشت راه‌اندازی می‌کرد و دراین میان خیریه‌ها را می‌آورد اما روند اشتباهی در پیش گرفت.

اعتیاد؛ بی خانمانی ودرد بی هویتی

جمع آوری معتادان از سطح شهر، جز هدررفت بودجه و صرف هزینه های هنگف نتیجه ای در برندارد و اینک دردنیا برای درمان معتادان پرخطر و معتادان بی خانمان برنامه های متنوعی از جمله برنامه های کاهش آسیب انجام می شود که این برنامه ها طیف گسترده ای را در برگرفته است.
جشنی برای مادری که با اعتیادش جنگید و فرزندش را دوباره به دست آورد

«باران» حالا مادر دارد

حالا نسرین مزد تلاشش را در آغوش گرفته، مزدی که برای به دست آوردنش 8 ماه جنگیده و چه شب‌هایی را به امید اینکه دوباره دختر کوچولویش را در آغوش بگیرد صبح کرده. در این راه آدم‌های خانه و مددکاران کمکش کرده‌اند.

مادر و دختر کارتن خواب دیروز،بازیگر تئاتر امروز/پایان زندگی کارتن خوابی با 200هزار تومان

امین میری در این نمایش از بازیگرانی بهره برده‌ که تجربه زندگی با اعتیاد و کارتن خوابی داشته‌اند.خدیجه حسانی و بهنوش پات نقش‌های واقعی خود را بازی می‌کنند اماحالا آنان ازاعتیاد وکارتن خوابی به بازیگری و فعالیت در گروه پزشکان بدون مرز روی آورده‌اند.
فدراسیون وزنه‌برداری به سوءاستفاده از نام بهداد سلیمی اعتراض کرد

گاف تاریخی در ماجرای تبلیغ «ماری‌جوانا»

فدراسیون وزنه‌برداری درحالی از یک شبکه تلویزیونی آلمانی شاکی است که تصویر بهداد سلیمی، برای تبلیغ ماری‌جوانا، فقط در یک صفحه اینستاگرامی منتشر شده و٦٥ لایک خورده است.