پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
ایست زندان‌ها به ایدز
با وجود کنترل ایدز، اوضاع بهداشت و درمان زندان‌ها مشکلات فراوانی دارد

ایست زندان‌ها به ایدز

ایدز در زندان‌ها کنترل شد. بحران اچ‌آی‌وی گذشت ولی بیماری‌های درون زندان هنوزتمام نشده، هنوزنام هپاتیت و سل با نام زندان گره خورده است؛ این را چه مسئولان سازمان زندان‌ها و چه مسئولان وزارت بهداشت، تائید می‌کند.
کارگر فضای سبز
پیشنهاد شهرداری تهران به معتادان بهبودیافته مراکز بهاران:

ترک کنید؛ کارگر فضای سبز شوید

قدیمی می‌گوید با رکود اقتصادی که در همه مشاغل هست، در مجموع با بی‌کاری در تولید مواجه هستیم و نمی‌توان برای همه بهبودیافته ها، شغل ایجاد کرد و ما فقط می‌توانیم به آنها کمک کنیم کاری یاد بگیرندتا وقتی بیرون می‌روند، بتوانند کاری را در جایی شروع کنند.
گزارش تحلیلی از صحت و سقم آمار آسیب‌های اجتماعی
گزارش تحلیلی از صحت و سقم آمار آسیب‌های اجتماعی:

عدد نده!

وظیفه دولت ودستگاه‌های اجرایی رصدکردن تحولات اجتماعی وآسیب‌های اجتماعی است،اما نکته اینجاست که برای جلب‌توجه مسئولان و حمایت‌یابی یاخدای‌ناکرده حذف یاتخریب نباید آمار و ارقام را بصورت اغراق آمیز و بیشتر نشان دادکه حاصل آن اشاعه آسیب‌های اجتماعی خواهدبود.

مادر و دختر کارتن خواب دیروز،بازیگر تئاتر امروز/پایان زندگی کارتن خوابی با 200هزار تومان

امین میری در این نمایش از بازیگرانی بهره برده‌ که تجربه زندگی با اعتیاد و کارتن خوابی داشته‌اند.خدیجه حسانی و بهنوش پات نقش‌های واقعی خود را بازی می‌کنند اماحالا آنان ازاعتیاد وکارتن خوابی به بازیگری و فعالیت در گروه پزشکان بدون مرز روی آورده‌اند.
فدراسیون وزنه‌برداری به سوءاستفاده از نام بهداد سلیمی اعتراض کرد

گاف تاریخی در ماجرای تبلیغ «ماری‌جوانا»

فدراسیون وزنه‌برداری درحالی از یک شبکه تلویزیونی آلمانی شاکی است که تصویر بهداد سلیمی، برای تبلیغ ماری‌جوانا، فقط در یک صفحه اینستاگرامی منتشر شده و٦٥ لایک خورده است.
آیا جورچین با اتاق تزریق تکمیل می‌شود؟

در جست‌وجوی قطعه گمشده

هنوز هم معتاد متجاهر خیابانی که پولی ندارد برای تهیه متادون از مراکز کاهش آسیب باید ماهانه ٣٠‌هزار تومان پرداخت کند، وقتی هنوز این‌قدر بودجه ندارند که بتوانند متادون رایگان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند، صحبت درباره اتاق تزریق زود است، خیلی زود.
گزارش از نخستين مركز اقامتي درمان مدل طبي زنان و مادران باردار معتاد

آرزوهای «آبی»

هيچ زني به اجبار به اين مركز نمي‌آيد و هيچ زني هم به اجبار نمي‌ماند. حتي در ميانه درمان مي‌توانند بروند. زنان باردارمان، بيشتر از بقيه مي‌خواهند بروند چون نگران رها شدن از طرف پدرهاي غيرقانوني فرزندشان هستند؛ نگران امنيت و آينده‌شان.

واگذاری مسئولیت ماده 16 به بهزیستی را باور کنیم یا طرح های جمع آوری معتادان متجاهر را

اگر الگوی جمع آوری معتادن متجاهر جواب نمی‌دهد و اجرای طرح‌های ضربتی کارساز نیست و ستاد مبارزه با مواد مخدر به دنبال راه‌حلی اصولی برای حل این معضل است، چرا بازهم سرمایه کشور برای اجرای این طرح‌ها هزینه می‌شود؟
گزارش میدانی از همراهی چند ساعته با گشت مراکز سیار کاهش آسیب:

پاتوق‌هایی برای دودکردن زندگی

کسی که پاتوق می‌آید باید موادش را از پاتوق‌دار بخرد و حق ندارد جای دیگری نشئه کند و اینجا بیاید. جنس هم قسطی نمی‌دهند. تزریق مواد ممنوع است زیرا عنوان می‌کنند تزریق مرگ را به همراه دارد.

میزگرد مجازی «درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان» برگزار شد

دیشب برای اولین بار در گروه «چالش‌های اعتیاد» میزگرد مجازی برگزار شد. موضوع «درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان با ارائه گزارشی از پایلوت طرح درمان کودکان و نوجوانان مصرف‌کننده مواد در زاهدان» بود. میزگردهای مجازی در گروه چالش های اعتیاد ادامه خواهد داشت.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

مصرف هم‌زمان ترامادول و دیگر مواد مخدر، میانبری برای مرگ/ ورزشکاران از این قاعده مستثنی نیستند

مصرف بی‌رویه ترامادول موجب مسمومیت کبدی، تشنج‌های مقاوم به درمان و مرگ و میر می‌شود/کسانی‌ که مواد مخدر را به طور همزمان مصرف می‌کنند در معرض خطرجدی اووردُز قرار دارند/ترک ترامادل توسط متخصصان قابل انجام است و در دوره‌های درمانی این کار انجام می‌شود.