پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
استاندار تهران
استاندار تهران:

ظرفیت نگهداری معتادان در استان تهران به ۱۰ هزار نفر می‌رسد

فاز چهارم و پنجم مرکز نگهداری و ساماندهی معتادان اخوان تکمیل شده است. اکنون ظرفیت نگهداری هشت هزار و ۵۰۰ معتاد در مراکز استان تهران وجود دارد که قرار است با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده به ۱۰ هزار نفر افزایش یابد.
رضازاده

نگهداری بیش از 72 معتاد در کمپ های ترک اعتیاد تخلف است/ خطرات سم زدایی معتادان بدون حضور پزشک

در حال حاضر 400 درخواست جدید برای راه اندازی مراکز بهبود و بازتوانی معتادان (کمپ) به سازمان بهزیستی کشور ارائه شده است و در صورتی که این مراکز از شرایط لازم برخوردار باشند، مجوز فعالیت به آنها ارائه خواهد شد.
حسین نحوی نژاد
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:

بیماران روان مزمن بیشتر در معرض اعتیاد هستند

8 تا 9 هزار بیمار روان مزمن در مراکز بهزستی نگهداری می شوند. تقریبا می توان گفت که اعتیاد بین این افراد در مراکز، زیاد نیست اما این معضل برای بیمارانی که تحت پوشش بهزیستی اما در خانه نگهداری می شوند، بیشتر است.
با هدف مداخله مؤثر در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کشورفردا انجام می گیرد

رونمایی از «اطلس مسائل اجتماعی ایران»

رئیس سازمان بهزیستی کشورتشریح کرد:

نقش بهزیستی در جمع‌آوری معتادان متجاهر

به زودی تفاهم نامه‌ای در خصوص واگذاری رسمی مرکز ماده 16 به سازمان بهزیستی میان این سازمان و ستاد مبارزه با مواد مخدر منعقد خواهد شد.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

فعالیت بیش از ۷ هزار مرکز سرپایی دارای مجوز در کل کشور/بازنشستگان برکمپ ها نظارت می کنند

ضرری که مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد به جامعه می رسانند بیشتر از سودی است که می خواهند برسانند. افرادی که برای ترک به آنجا مراجعه می کنند اگر به آنها با روش غیر علمی برخورد شود تنفر در آنها ایجاد شده و بازگردانشان به چرخه درمان کار ساده ای نخواهد بود.
گفت‌وگوی تفصیلی با سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

50 درصد معتادان متاهل هستند/ اضافه شدن 2 واحد درسی پیشگیری از اعتیاد/ گردش مالی ۲ هزار میلیارد دلاری مواد مخدر در دنیا

ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصمیم گرفته که کمیته پیشتازهای این ستاد به کمیته کنترل پیشتازها و مواد صناعی جدید تغییر نام پیدا کند و سامانه رصدی جدید بین اورژانس‌های بیمارستان، مراکز درمان اعتیاد و پلیس ایجاد شود.
در تصمیمات شهری جای زنان کارتن خواب خالی است

از تمایل زنان معتاد، به کارتن‌خوابی تا ابهامات 8 میلیاردی ستاد سمن‌های شهر تهران

در بیمارستان‌های تهران روزانه دو نوزاد معتاد متولد می‌شوند. اگر این کودکان سم‌زدایی و در اختیار بهزیستی قرار داده شوند، آینده خوبی در انتظارشان است/طول اقامت این نوزادان در شیرخوارگاه به شش ماه کاهش یافته است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر

مرگ سالانه ۳۰۰۰ ایرانی به دلیل اعتیاد/افزایش ۶۰ درصدی مرگ و میر معتادان در سال جاری

نکته مهم در مورد مرگ و میرهای معتادان در ایران این است که مرگ و میرهای ناشی از عوارض حاد مصرف مواد مانند اوردز یا مصرف بیش از حد عوارض حاد ناشی از مصرف ناخاص مواد و سرب و غیره افزایش یافته است.
رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی خبر داد:

مهار ایدز با جیب خالی

به نظر می‌رسداز بودجه‌های ملی برای بحث پیشگیری از ایدز سهمی درنظر گرفته نشده و این سازمان مجبور به استفاده از بودجه بخش‌های دیگر شده است.درحالی‌که هرکدام ازآن بخش‌ها مانند کودکان کار،‌اعتیاد، ‌زنان و... خودشان به اندازه کافی زمینه برای مصرف بودجه دارند.

خانه تکانی مراکز ترک اعتیاد

ترخیص طبق پروتکل جدید در مراکز ترک اعتیاد، مرحله به مرحله است به آن معنا که فرد بهبودیافته ، ناگهان رها نمی شود بلکه ابتدا از مدل مرکز اقامتی به مدل مرکز نیمه اقامتی ارجاع داده شده و سپس ترخیص می شود.

سقف‌های موقتی

این افراد محصول زندگی اجتماعی هستند که همه ما در آن نقش داشتیم.هم مردم هم دولت هم کم‌کاری نهاد‌های مدنی در آن نقش دارد. مردم حاضرند پولشان را برای جایی خرج کنند که می‌دانند یک زمانی این پول به آنها بازمی‌گردد و حاضر نیستند به این قشر از جامعه کمک کنند.