پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
تریاک
با هدف قطع رابطه قاچاقچی و معتاد صورت گرفت:

موافقت مراجع تصمیم‌گیر با پیشنهاد توزیع دولتی موادمخدر

اگرمنظور این پیشنهاداین است که دولت جای قاچاقچی‌ها رابگیردواز قاچاقچی جنس بخردو توزیع کند که کار بسیارغیرمنطقی است اگرهم قراراست دولت خودش موادتهیه و توزیع کندتادست قاچاقچی راکوتاه کند اکنون نیز همین قانون و مقررات است اماقاچاقچی کار خودش را انجام می دهد.
تریاک کوپنی
تصویب ارایه موادمخدر دولتی به معتادان در کمیسیون قضائی مجلس

تریاک دولتی برمی‌گردد؟

چه تضمینی وجود دارد که این تریاک خوب درجه یک ما به کشورهای دیگر قاچاق نشود؟ آیا این می‌خواهد پایلوت شود در یک یا دو استان؟ یا همه کشور؟ از طرف دیگر شاید اجرای این طرح را شروع کردیم و در ادامه، مصرف مواد را خیلی بالا ببرد.
عباس دیلمی زاده
در واكنش به موافقت با توزيع مواد مخدر قانوني مطرح شد

کاش واسطه بازار سياه نشويم

نگراني اصلي اين است که گروه‌ها و دهک‌هاي متوسط و بالا اجتماع، اين مواد را بگيرند و مصرف کنند و گروه‌هايي که در دهک‌هاي پايين هستند، اين مواد را بفروشند و خودشان مواد مخدر پرخطر مصرف کنند؛ يعني ترياکشان را بفروشند و به جايش شيشه بخرند.
دادستان کل کشور مطرح کرد:

ستاد مبارزه با مواد مخدر، امامزاده بدون معجزه است

ستاد مبارزه با مواد مخدر، امامزاده بدون معجزه است؛ نمی‌گوییم که ستاد که در راس آن رییس جمهور قرار دارد کاری نکرده، اما از این دستگاه عریض و طویل انتظار زیاد است.

کنترل موادفروشان فضای مجازی تا پایان امسال/ کاهش آمار«شیشه‌»ای‌ها از25 به 8 درصد

زمان دقیق دسترسی به مواد مخدر مشخص نیست/ 4 شبکه توزیع مواد مخدر در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند / چند مصرفی‌ها سریعتر به معتادان خیابانی تبدیل می‌شوند/تغییر الگوی مصرف،برنامه‌ پیچیده مافیا است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

اکثر فوتی های ناشی از مصرف مواد مخدر در منازل بوده است

در بحث مسمومیت با سرب در معتادان مواد مخدر هم سال گذشته 50 جسد به مراکز پزشکی قانونی ارسال شد که همه اینها کسانی بوده اند که تریاک را خوراکی مصرف کردند.
معاون سازمان بهزیستی کشور:

میانگین سنی اغلب معتادان دارای رفتارهای پرخطر 35 سال است

طبق پژوهش های انجام شده، فاصله زمانی شروع مصرف مواد در زنان به سن شروع مصرف مواد در مردان در سه دهه اول عمر نزدیک تر شده است درحالیکه قبلا فاصله زمانی سن شروع مصرف مواد در زنان فاصله بیشتری با سن شروع مصرف مواد در مردان داشت.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران

واگذاری مراکز بهاران به بخش خصوصی

به دنبال واگذاری مراکز بهاران به بخش خصوصی هستیم.معتقدیم که شهرداری نباید در حوزه آسیب‌های اجتماعی به طور مستقیم وارد عمل شود و باید فعالیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شوند.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور:

الگوی مصرف مواد مخدر 4 بار تغییر کرد/متوسط سن اعتیاد کاهش یافت

طی چند سال گذشته متوسط سن شروع اعتیاد کمتر شده است و هرچند که سن شروع اعتیاد در زنان در گذشته مشخص نبوده و باید منتظر مطالعات بعدی بود تا این آمار بطور دقیق اعلام شود اما می دانیم که سن مصرف مواد اعتیادآور در زنان کمتر شده است.
انتقاد جدی مدیرعامل جمعیت تولد دوباره از آخرین پیمایش معتادان در کشور:

فقط 25 درصد معتادان را به سمت برنامه‌های درمانی برده‌ایم

گفته شده که تریاک بیشترین مصرف را داشته و ماری‌جوانا و گل در رده دوم قرار دارد به نظر می‌رسد در این پاسخ‌دهی سوءگیری وجود داشته چرا که مصرف ماری‌جوانا نسبت به سایر مواد مخدر قبح و انگ کمتری دارد در نتیجه به صورت ناخودآگاه مصرف‌کنندگان از این ماده نام می‌ب
آخرین آمار معتادان کشور اعلام شد؛

۵۵ درصد معتادان، تریاک مصرف می‌کنند/داروهای لاغری و زیبایی پوست، عامل افزایش آمار زنان معتاد

مطالعات درحیطه مواد مخدر هر ۱۰ سال یک بارانجام می‌شود،ولی به علت تغییر الگوی مصرف مطالعات گسترده‌ای درقالب طرح مشترک ستادمبارزه با موادمخدر و سازمان بهزیستی درسال ۹۴آغاز شده که جزئیات این بررسی در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام می شود.