پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
مویدی
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

دریافت کارت پایان خدمت به شرط گذراندن دوره های پیشگیری جزء اختیارات ستاد مبارزه با موادمخدر است

متولی حوزه سربازان، سازمان نظام وظیفه عمومی است. این اختیارات را ستاد کل به حوزه نظام وظیفه داده است که در رابطه با سربازان و مشمولان می تواند تصمیماتی این چنینی اتخاذ کند، بنابراین این اختیارات کاملا قانونی بوده و نیازیه به مصوبه مجلس ندارد.
سردار موسی کمالی

مشمولان معتاد معاف نمی‌شوند/ معتادان پس از ترک به سربازی اعزام می‌شوند

طبق تبصره ۳ از ماده ۳۹ قانون خدمت وظیفه عمومی افرادی که به انواع مخدر اعتیاد دارند، قبل از اعزام به خدمت سربازی در کمپ‌های ترک اعتیاد نگهداری و پس از ترک مواد مخدر به محل خدمت سربازی اعزام می‌شوند.
عباس دیلمی زاده
مدیرعامل جمعیت تولد دوباره:

عدم تبدیل «دانش و تجربه» به برنامه نقطه ضعف مسئولان در حل آسیب های اجتماعی

ما درحوزه آسیب‌های اجتماعی تجربیات بسیار ارزنده‌ای درکشور داریم وصاحب دانش کافی هستیم اما اینکه این تجربیات و دانش ما تبدیل به برنامه شوددر این زمینه بانقطه‌ضعف مواجه هستیم.آن‌هم مدل‌های تصمیم‌ گیری و برنامه‌ریزی است که عموماً کمتر از آنها بهره می‌ بریم.
چه کسانی از اجرایی نشدن طرح «کدرهگیری سیگار» نفع می‌برند؟

نصب «کدرهگیری سیگار» بازهم به تعویق افتاد/ وزارت صنعت پاسخگو نیست؟

مدیر کل دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت مطرح کرد

لزوم انگ‌زدایی از بیماری‌های روحی

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد:

ایجاد 140 مرکز اورژانس اجتماعی جدید/مقابله با کودک آزاری در صدر فعالیت های این مراکز

از 780 مورد نوزاد مسموم با مواد، بیش از 300 مورد از بیمارستان ها و مراکز درمانی تماس گرفته شده است؛ بین 200یا 300 مورد نیز نوزادانی بوده اند که از مادر معتاد به دنیا آمدند.
دادستان تهران:

جمع‌آوری زنان خیابانی صرفا با سیاست مقابله‌ای ممکن نیست

نباید اجازه داد ناهنجاری‌ها همانند پدیده معتادان متجاهر در جامعه شیوع یابد. کار در مباحث اخلاقی دشوارتر از اقدام در زمینه مواد مخدر است؛ زیرا این افراد معتاد متجاهر نیستند تا جمع‌آوری و به اردوگاه‌های ترک اعتیاد اعزام شوند، بلکه نیازمندتغییر دیدگاه هستند.
رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد:

مهار آسیب‌های اجتماعی در سال 96 ممکن نیست/ ایجاد اشتغال در میان مددجویان از طریق اجرای طرح تامین مالی خرد

تمام تلاش ما این است که در سال 96، شیب آسیب‌های اجتماعی را کنترل کرده و در نهایت طی سال‌های 97 و 98 آسیب‌های اجتماعی کشور را کنترل کنیم.

اعلام آمادگی انجمن مددکاری برای گزارش وضعیت اجتماعی به نامزدهای ریاست جمهوری

ورود به عرصه انتخابات بدون درنظر گرفتن برنامه های اجتماعی برای نامزدهای انتخابات، یک خطای استراتژیک است. البته سیاسی کردن حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز به همان اندازه بی تفاوتی به آن ، خطا به شمار می رود.
رئیس قوه‌ قضائیه:

نیروی انتظامی نبود، مواد‌مخدر کشور را فراگرفته بود

آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه گفته است که اگر مبارزات نیروی انتظامی در بحث مواد مخدر نبود، مواد مخدر همه کشور را گرفته بود؛ البته این بدان معنا نیست که از وضعیت موجود راضی هستیم.

نیاز به 3 هزار مددکار و روانشناس برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی

در درجه اول در پست مددکاری اجتماعی از مددکار اجتماعی استفاده می کنیم اما متاسفانه در برخی شهرستان های کم جمعیت در سال های گذشته تخصص مددکاری وجود نداشته و ناگزیر از استفاده متخصصان سایر رشته های مشابه شده ایم.

3 نوع بیماری، عامل عدم پذیرش معتادان در مراکز ترک اعتیاد/ معتادان مبتلا به ایدز پذیرش می شوند

در زمان پذیرش معتادان یک تیم تخصصی شامل پزشک و روانپزشک کار غربالگری معتادان را انجام داده و در صورتی که فرد معتاد مبتلا به بیماری قلبی، تنفسی و یا تشنج باشد در مراکز سازمان بهزیستی پذیرش نمی شود.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران گفت:

ارایه نظر بهزیستی تا پایان ماه درباره «مرکز بازتوانی زنان آسیب‌دیده»

با وجود تلاش‌های انجام شده، ساختار کنونی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی پاسخگو نیست؛ چراکه ساختارهای تعریف شده برای کنترل آسیب‌های اجتماعی متعلق به 50 سال پیش است، در حالیکه اقلیم اجتماعی تغییر کرده است.