پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
حاجبی
مدیر کل دفتر اعتیاد وزارت بهداشت:

سامانه درمان معتادان هک نشده، اطلاعات به صورت دستی خارج شده است

سامانه آيداتيس هک نشده است. اطلاعات به صورت دستى و در داخل كشور منتشر شده است و پيگيرى‌هاى قضايى در این مورد در دست اقدام است، پليس و سازمان‌هاى امنيتى پيگير موضوع هستند و جزئیات آن در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
محمد بخشنده
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب:

پلیس نباید وقت خود را صرف جمع‌آوری معتادان کند

پلیس و شهرداری و بهزیستی و وزارت بهداشت بسیج شدند و محله هرندی پاکسازی شد اما حالا به جای یک هرندی چند تا هرندی در تهران داریم. یکی از اصلیترین کلونیهای تجمع معتادان در تهران متلاشی شد اما به جایش چند تا پاتوق دیگر مثل قارچ رشد کردند.
محمود تارا
رئیس دفتر آمار وزارت بهداشت؛

افشای اطلاعات مراکز درمان اعتیاد کذب است/ واکنش به سامانه آیداتیس

با توجه به این که وزارت بهداشت، اطلاعات هویتی بیماران این مراکز را در سامانه آیداتیس نگهداری نمی کند این اطمینان اولیه وجود دارد، افرادی با هدف تشویش اذهان عمومی و برنامه ریزی شده در نظر دارند جلوی حرکت بزرگ وزارت بهداشت را بگیرند.
پیامد اجرای برنامه پیشگیری از انتقال ویروس «اچ‌آی‌وی» از مادر به کودک

93 درصد کودکان متولد شده از مادران بیمار، پاک بوده‌ اند

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر:

همه سازمان های غیردولتی در ستاد مبارزه با مواد مخدر سطح‌بندی شدند

فوت ۱۵۲۷ نفر بر اثر اعتیاد در کشور

استفاده همزمان انواع موادمخدر که خواص متضادی دارند، می‌تواند برخی‌ را به کام مرگ بکشاند و مشکلاتی ایجاد کند. علاوه بر این بعضی معتادان برای درمان مراجعه می‌‌کنند و معمولا مصرف موادشان در کنار داروهای درمان جایگرین می‌‌تواند خطرناک باشد.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

تخصیص بخشی از بودجه 78 میلیاردی درمان اعتیاد در سالجاری/ نیازمندی 600 میلیاردی بودجه برای پوشش بیمه همگانی

بودجه 78 میلیارد تومانی برای پوشش افراد آسیب‌پذیر بد نیست اما برای اینکه پوشش بیمه همگانی به کل کشور تسری یابد رقم قابل توجه 600 میلیارد تومانی نیاز است که البته تا آن رقم فاصله زیادی وجود دارد.

تلاش بسیج سنندج برای کاهش اعتیاد / طرح کنترل اعتیاد در 6 محله

طرح کرامت ۲ سراسری است. دولت از بسیج در این زمینه کمک خواسته است و وزارت های کشور و بهداشت و درمان نیز به صورت مستقیم با بسیج همکاری می کنند.
پزشکی قانونی براساس آمار شش ماهه نخست امسال خبرداد:

فوت 1527 نفر بر اثر اعتیاد در کشور

در 6 ماهه نخست سال جاری از کل تلفات اعتیاد در کشور یکهزار و 361 نفر مرد و 166 نفر زن بودند. این در حالی است که آمار مردان فوت شده بر اثر اعتیاد در نیمه نخست سال گذشته یکهزار و 451 و تعداد زنان 153 نفر بود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

ساماندهی کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز/ بهبود عملکرد کمپ‌ها

در حال حاضر تعداد کمپهای غیرمجاز نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است، نمی توانیم بگوییم این کمپها بطور کلی از بین رفته است اما با توجه به اقداماتی که انجام شده فعالیت کمپهای غیر مجاز را به حداقل رسانده ایم.
مشاور وزیر بهداشت در امور بانوان:

سلامت روان بانوان وضعیت مناسبی ندارد/ اعتیاد زنان نیاز به آسیب شناسی دارد

وزارت بهداشت در اداره اعتیاد و سلامت روان اقدامات زیادی در بخش پیشگیری و رفتارهای پرخطر و درمان اقدامات جدی انجام می دهد اما باید در حوزه زنان آسیب شناسی دقیقی انجام شود.

مشاور امور فرهنگی و توسعه مشاركت های مردمي دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر منصوب شد

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر طی حکمی حجت الاسلام ناصر نقويان را به سمت مشاور امور فرهنگي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي اين ستاد منصوب کرد.
عضو هیأت علمی سازمان غذا و دارو خبر داد:

روند صعودی مسمومیت با الکل در کشور

مطابق اطلاعاتی که از سوی ستاد دانشگاه‌های علوم پزشکی گزارش شده بیشترین موارد مراجعه به بیمارستان‌ها بخاطر مسمومیت دارویی است و بعد از آن مسمومیت با مواد مخدر و اعتیاد آور قرار دارد اما مسمومیت با مواد مخدر بالاترین میزان مرگ و میر را ایجاد می‌کند.