پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
حسن نوروزی
سخنگوی کمیسیون قضائی عنوان کرد؛

بررسی طرح کاهش مجازات «اعدام» قاچاقچیان موادمخدر در مجلس

درنشست دیروزکمیسیون به شرایط تعیین مجازات اعدام برای مجرمان موادمخدرپرداخته شددر بند الف مصوبه کمیسیون مجازات اعدام مواردی که مباشر جرم یا حداقل یکی از شرکا حین ارتکاب سلاح گرم کشیده یا به قصد مقابله با ماموران حمل کرده باشد در نظر گرفته خواهد شد.
مجید رضازاده
رئیس مرکز درمان اعتیاد سازمان بهزیستی:

افزایش تماس‌ با خط ملی اعتیاد درباره «الکل»/ کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم

به علت آنکه کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم افراد را به اورژانس‌های بیمارستان و یا پزشکان عمومی ارجاع می‌دهیم، اگر فرد اصرار به معرفی به مراکز ترک اعتیاد داشته باشدآنها را به مراکز ترک اعتیاد بهزیستی (ماده 15) ویا مراکز ترک اعتیاد وزارت بهداشت ارجاع می‌دهیم.
شهیندخت مولاوردی

انتقاد مولاوردی از کمبود مراکز نگهداری زنان بزهکار یا آسیب‌دیده

نبود یا کمبود مراکز نگهداری شبانه‌روزی زنان بزهکار یا آسیب‌دیده قطعا آسیب‌های اجتماعی مربوط به خود را به دنبال دارد و تبعات این موضوع دوباره به خود جامعه بازمی‌گردد. یکی از تبعات آن نرخ بسیار بالای بازگشت به زندان در ایران است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

40 هزارمعتاد تحت پوشش شربت تریاک قرار دارند/ حذف 10 درصد مراکز درمان اعتیاد متخلف

10 درصد مرکز متخلف و مراکزی که با وجود دریافت سهمیه شربت تریاک کار درمانی اعتیاد را انجام نمی داده اند بدون درگیری قانونی بخودی خود حذف شده اند و هم اینک کار نظارت در مراکز در حال انجام است.
معاون کاهش تقاضا وتوسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد:

اختصاص ۷۵ میلیارد تومان اعتبار به بیمه معتادان درسال ۹۶

در سال 1395 بودجه اختصاص یافته به بیمه معتادان 33 میلیارد تومان بود که رئیس جمهور 33 میلیارد تومان دیگر به آن اضافه کرد که در مجموع بودجه اختصاص یافته به 66 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال 96 این بودجه به 75 میلیارد تومان ارتقا خواهد یافت.
یک مسئول ستاد مبارزه با موادمخدر:

سن 58 درصد معتادان کشور کمتر از 34 سال است

64 درصد معتادان را افراد متاهل تشکیل می دهند. ایران تنها کشوری است که میزان گرایش افراد متاهل به مواد مخدر از مجردها بیشتر است و این گرایش ناشی از فقدان رضایت عاطفی، جنسی و اقتصادی در خانواده است.
مدیرکل امور بانوان استانداری تهران خبر داد:

پیشنهاد بازتوانی متمرکز زنان آسیب‌دیده اجتماعی در شهرک

در این مرکز زنان آسیب دیده و در معرض آسیب از نظر روانی و پزشکی مورد بررسی و مشاوره قرار می‌گیرند، سپس امکانات تفریحی، آموزشی، برای آنان مهیا می‌شود، پس از بازتوانی نسبی و کسب مهارت به مراکز آموزش بازار محور معرفی می‌شوند.
انتقاد از پیشنهاد عقیم سازی زنان کارتن خواب؛

بی خانمانی یک اورژانس اجتماعی است

وقتی خدمات بیمه حتی برای درمان حداقل ۱۰تا۲۰ درصد افراد وابسته به مواد ارائه نمی‌شود، بدیهی است که از کل این افراد، درصدی به کارتن‌خوابی و گورخوابی و بی‌خانمانی و مسائلی چون فروش فرزند و... می‌رسند.
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

20 تا 70 درصد اعتیاد ژنتیکی است

97.5 درصد انسان‌ها چه در مورد اعتیاد و چه بیماری‌های قلبی- عروقی و سایر بیماری‌های غیر واگیر در جایی هستند که با کنترل عوامل محیطی و شرایط زندگی می‌توانیم از ابتلای آنها پیشگیری کنیم.
نگاهي به وضعيت جمع‌آوري معتادان متجاهر در پايان سال:

آغاز خانه‌تکانی با جمع‌آوری متجاهران

به نظر مي‌رسد در يک سال گذشته توجه بيشتري به حوزه آسيب‌هاي اجتماعي شده است؛ يعني توجه مسئولان به موضوع آسيب‌ها بيشتر جلب شده، اما اينکه نوع تفکر هم تغييري داشته بايد منتظر سال آينده و مشاهده تغييرات بود و بعد درباره آن نظر داد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

فشار مافیای دخانیات مالیات سیگار را کم کرد/افزایش مصرف سیگار از 65 به 100 میلیارد نخ در سال

با فشارهای خارج از مجلس در قانون بودجه سال 96 میزان مالیات سیگار برای تولید داخل به 10درصد، تولید مشترک به 15درصد، برندهای خارجی تولید داخل به 30درصد و سیگار وارداتی به 40درصد رسید.