پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
سیگار
رئیس اداره بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت:

در انتظار تصویب طرح مالیات برارزش افزوده سیگار در مجلس هستیم/دوبرابر هزینه خرید سیگار ،صرف درمان می شود

بیش ازدو برابر هزینه‌هایی که صرف خرید سیگار درکشور می‌شود برای درمان مصرف کنندگان آن خرج می‌شود درحالی که می‌توان با افزایش مالیات بر ارزش افزوده سیگار و بازدارندگی از مصرف آن، هزینه‌های درمان مصرف کنندگان را کاهش داد.
عباس دیلمی زاده

مسئولیت اجتماعی فراموش شده است

واقعیت تلخ این است که منطقه ویژه اقتصادی عسلویه به علت قرار گرفتن در یک جغرافیای گرم و سوزان شرایط دشواری برای کار و فعالیت دارد. به همین خاطر متاسفانه اغلب کارگران، کارمندان و حتی مهندسانی که در این منطقه فعالیت می کنند مواد مخدر مصرف می کنند.
حمیدرضا شمسی
معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان تهران:

63 درصد «معتادان متجاهر» تهران فاقد هویت هستند/ ارائه کد شناسه الکترونیکی به این افراد

جمع آوری و مخفی کردن معتادان متجاهر مشکلی را حل نمی کند. بنابراین باید بپذیریم که این افراد در جامعه حضور دارند و برای رفع این مشکل اقدامات موثری با کمک دستگاه‌های مختلف انجام دهیم، بنابراین جمع آوری صرف مشکلی را حل نمی‌کند.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد

شناسایی قاچاقچیان موادمخدر از گردش‌های مالی مشکوک

ما معتقدیم اگر یک ریال در حوزه پیشگیری هزینه کنیم، در بخش درمان، ده‌ها ریال صرفه‌جویی کرده‌ایم؛ لذا طی این سال‌ها سعی کردیم محیط آموزشی، خانواده و محیط کار را در حوزه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد دخیل کنیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

واگذاری نوزادان متولد شده از مادران معتاد به بهزیستی

دو سال فکر کردیم و با صاحبنظران مساله معتادان متجاهر را بررسی کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که روش‌های قبلی کارساز نیست و با روش‌هایی چون تنبیه بدنی و ... نمی‌توانیم شاهد کاهش اعتیاد و یا کاهش تعداد معتادین متجاهر در کشور باشیم.

ورود «بهداشت» به حاشیه‌ شهرها، مداخله در بحران بود/ به درمان ریشه‌ای بپردازید

گسترش بیش از انتظار و قابل توجه حاشیه‌نشینی خصوصا در ۱۰ سال اخیر، یک تهدید امنیتی و بهداشتی برای جامعه محسوب می‌شود. در نتیجه با توسعه حاشیه‌نشینی، بزه‌کاری،مواد مخدر، کودک آزاری و متعاقب آن توسعه عفونت‌هایی مانند ویروس ایدز اجتناب ناپذیر است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران:

اختلالات روانی و مصرف مواد، عامل دو میلیون سال عمر از دست رفته ایرانی‌ها در ۲۰۱۵

اختلالات روانی منجر به حدود ۱۱ میلیون سال زندگی همراه با ناتوانی (YLDs) در کشورهای منطقه خاورمیانه طی سال ۲۰۱۵ شده است. همچنین ۱.۸ میلیون سال عمر به علت مصرف مواد مخدر در کشورهای منطقه از بین رفته است.
از «تراکتور تا هلی‌کوپتر» برای پیشگیری از کشت شاه‌دانه

پرواز هلی‌کوپترهای ناجا برای مقابله با کشت «گل»

باید توجه داشت که کشت ماری‌جوانا و گل به صورت انسجام یافته در کشور انجام نمی‌شود ولی چون کاشت گل بسیار ساده است، کاشت و تولید آن در گلدان‌های خانگی، پاسیوها و آشپزخانه‌ها با تاباندن نوری خاص امکان پذیر است.
رئیس اورژانس اجتماعی خبر داد؛

مسمومیت هزار کودک با موادمخدر

طبق گزارش هایی که وزارت بهداشت از کل کشور به ما داده است 1189 مورد کودک و نوزاد در سنین مختلف مشکل مسمومیت با مواد مخدر داشته اند که یا مادر آن ها اعتیاد داشته یا به صورت اتفاقی از متادون پدر استفاده کرده اند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد

«دره فرحزاد» پارک می‌شود

امیدواریم با روی کار آمدن شورای شهر و شهردار جدید تهران دغدغه مردم در خصوص فعالیت خرده‌فروشان موادمخدر و حضور معتادان خیابانی در این محل پاسخ داده شود و هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای تبدیل دره فرحزاد به تفرجگاه ادامه یابد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مطرح کرد؛

گزارشی از فوت کارتن خواب‌ها در زمستان 95 نداشتیم

80 تا 90 درصد افرادی که به مراکز بهاران مراجعه می‌کنند مجدد به اعتیاد باز می گردند، زیرا چرخه درمان در کشور ما کامل نیست و هیچ کدام از 25 مجتمع بهاران برون سپاری نشده است و فقط برای بهره برداری به مراکز دارای مجوز واگذار شده است.