پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
مشروبات الکلی

عربستان ورود مشروبات الکلی را به صورت مشروط آزاد کرد

آزادی ورود شراب به عربستان مشروط به این است که اولا فقط به خارجیها فروخته شود و شهروندان سعودی اجازه خرید ندارند همچنین استفاده از آن در رستوران های عمومی منع شده است؛ هتل های خاصی اجازه ارائه آن را دارند.
رضا سیف اللهی
معاون شورای عالی امنیت ملی:

بودجه رفع آسیب های اجتماعی کمتر از نیم دلار است/ شناسایی سرکرده های مواد مخدر راهبرد شورای عالی امنیت ملی

برای به انجام رساندن هر کاری پروسه ای وجود دارد که نقص در بخشی از آن، سبب دوری از هدف می شود مانند اینکه نیروی انتظامی آمادگی جمع آوری معتادان متجاهر را دارد، اما نیاز به آماده شدن و تکمیل مکانهایی برای نگهداری از آنان داریم.
حمیدرضا شمسی
معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران:

25 درصد مراجعان به مراکز اقامتی معتادان پذیرش نمی‌شوند

قانونگذار باید خلا قانونی نداشتن اوراق هویتی معتادان کارتن خواب را برطرف کند تا دانشگاه علوم پزشکی، در زمان بیماری این افراد و انتقال آنها به مراکز درمانی بتواند آنها را مورد پذیرش قرار دهد.

اجرای طرح‌های نوآورانه دستگاه‌ها برای کاهش «آسیب‌های اجتماعی» ظرف یکماه آتی

توسعه خدمات کاهش آسیب به صورتی که بخش قابل توجهی از معتادان متجاهر تحت پوشش قرار بگیرند در این کمیته مورد تاکید جدی قرار گرفت.
یک مسئول سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد؛

ارائه خدمات بیمه‌ای برای ترک اعتیاد/ خدمات‌دهی به معتادان متجاهر با مشکل روبرو است

در راستای حمایت از معتادان متجاهر و معتادان بدون اوراق هویتی پیشنهاداتی به وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه کرده و مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته است تا در صورت امکان مشکل اوراق هویتی و شناسایی آن را به نوعی حل کنند.
رئیس انجمن مدد کاران اجتماعی ایران:

80 درصد معتادان پس از ترک دوباره مواد مخدر مصرف می‌کنند

برای ارائه خدمات اجتماعی و درمانی بهتر به معتادان مراجعه کننده به مراکز درمانی و مشاورهای باید هر مددکار بین 30 تا 50 مراجعه کننده داشته باشد در حالی که هم اکنون برای هر مددکار 100 مراجعه کننده در نظر میگیرند.
مدیرعامل خانه خورشید:

برخی خط قرمزها، «ایدز» را تابو نگهداشته‌اند

برخی خط قرمزها باعث شده بیماری ایدز هنوز به شکل تابو باقی بماند. ما در آموزشهایی که باید به فرزندان خود ارایه دهیم، معمولا عقب هستیم. بخش عمده ای از این آموزشها باید در مدارس اتفاق افتد، اما هنوز درهای آموزش و پرورش برای ورود این آموزشها به مدارس باز نیست
عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی:

خطر اعتیاد سفید در کمین است

مشکلی که می توان به آن اشاره کرد این است که متادون در بازار ،چه به صورت قرص و چه به صورت شربت وجود دارد و برخی از بیماران خود درمانی می کنند و چون دوز مصرفی آن را از همان ابتدای مصرف رعایت نمی کنند موجب می شود که ترک آن سخت تر شود.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:

اعتیاد و طلاق، معضل‌های اصلی کشور/50 میلیون نفربه تعداد معتادان دنیا طی یک دهه اضافه شده است

در کشورهای اروپایی وقتی فردی دچار بیماری اعتیاد میشود دیگر اعضای خانواده دغدغه آن فرد را ندارند چرا که نهادهای درمانگر به آن مشکل ورود میکنند؛ اما در کشور ما خانواده ها آب شدن فرزندشان را میبینند و از درون میسوزند و نمیتوانند درد خود را به کسی بگویند.
معاون تحقیقات وزیر بهداشت عنوان کرد:

افزایش 41 درصدی خطر سکته مغزی با مصرف تریاک/ ارتباط مستقیم اعتیاد به مواد مخدر و ابتلا به سرطان

مطالعه بزرگ کوهورت در شمال شرق ایران (گلستان) که بیشترین شیوع سرطان مری در جهان را داراست، تنها مطالعه ای است که اطلاعات دقیق و معتبری درباره تعداد زیادی از افرادی که ترکیبات مواد مخدر را در «طولانی مدت» مصرف کرده اند، ارائه میدهد.
رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی کشور:

38 هزار معتاد متجاهر تحت پوشش خدمات کاهش آسیب هستند

تعداد شلتر (پناهگاه) و مدت دسترسی به خدمات، باید افزایش یابد.هم اکنون یکصد شلتر (پناهگاه) برای معتادان در کشور وجود دارد که باید تعداد آنها را افزایش دهیم چراکه در برخی شهرستان ها اصلا شلتر وجود ندارد.