پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
 سردار حسین اشتری
فرمانده ناجا

۱۲ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشتیم/تمرکز بر مرزهای شرقی

ما بحث جمع آوری معتادان متجاهر را نیز به صورت جدی در دستور کار داشتیم و اعلام آمادگی کردیم می توانیم به صورت ویژه در حوزه شناسایی، دستگیری و تحویل معتادان به مراکز مرتبط اقدام کنیم.
محمدمسعود زاهدیان

قاچاقچی موادمخدر یقه سفید نداریم/ همه مسئولان پاک هستند

طی سال گذشته پلیس تمام سعی خود را برای سازماندهی مبارزه و برخورد جدی با منابع مالی قاچاقچیان مواد مخدر انجام داد و امروز نیز ادارهای تحت عنوان مبارزه با پولشویی در پلیس مبارزه با مواد مخدر تشکیل شده است.
فرماندار تهران
فرماندار تهران خبرداد:

تشکیل قرارگاه فوریت‌های اجتماعی در منطقه 9 تهران

برای اولین بار 500 نفر از معتادین در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است تا با نظارت‌های بهزیستی نسبت به مراقبت‌های بعد از ترک موادمخدر نیز اقدام کند و این ظرفیت وجود دارد که تا 2 هزار نفر افزایش یابد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران خبر داد:

پاکسازی ۱۱۶ نقطه آلوده تهران از وجود معتادان و موادفروشان

طرح والعادیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، یکی از بهترین طرحهایی بوده که در چند سال اخیر به اجرا درآمده است و با همکاری پیوسته، شهروندان و سازمانهای مداخله گر، قطعا به نتایج بهتری خواهیم رسید.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

نگهداری بیش از 8 هزار معتاد متجاهر در مراکز ترک اعتیاد

برای اشتغال بهبودیافتگان نیز تلاش می کنیم و آنها را مورد حمایت های اجتماعی ویژه خودمان قرار می دهیم. این ظرفیت ها را اضافه کرده ایم تا معتادان متجاهر کمتر در خیابان ها، دیده شوند.امیدوارم که امسال نسبت به پذیرش تمام معتادان متجاهر اقدام شود.
مدیر کل زندانهای استان تهران:

هیچ قاچاقچی مواد مخدر استان تهران طی سال ٩٦ اعدام نشده است

بعد از ابلاغ این ماده قانونی، 50 تن از قضات دادسراهای تهران به طور ویژه در زندان ها حضور یافتند و تقاضا و بررسی پرونده مددجویان را انجام دادند/ این پرونده ها و درخواست ها به دادگاه رفت تا قانون جدید برای آنان اعمال شود.
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

کشف 600 تن مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در کشور

سال گذشته 290 تن پیش ساز مواد مخدر در گمرکات کشور کشف شد. عمده محموله های سنگین مواد مخدر از طریق تانکرهای حامل نفت و گاز و سیمان وارد کشور می شوند که طبق هماهنگی با گمرکات، همه تانکرهای ورودی به کشور اسکن می شوند.
لاریجانی در کنفرانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر:

نمی‌شود در ایران و روسیه برای مبارزه با موادمخدر مرتبا هزینه دهیم/بی‌اعتنایی ناتو به 400 لابراتوار تولید هروئین در افغانستان

نمی شود در ایران و روسیه مرتبا هزینه دهیم. ترانزیت مواد مخدر بیشتر از مسیر ایران و پاکستان و برخی کشورهای دیگر صورت می گیرد بنابراین باید منشأ را کنترل کرد.
قائم مقام دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

حل معضل مواد مخدر به دست كشورهاي منطقه/ تهديد مواد مخدر، ناخواسته متوجه ايران و پاكستان شده است

سرعت مافيا به حدي است كه اگر در مبارزه با مواد مخدر يك روز تاخير داشته باشيم، آنان برنده اين ميدان خواهند بود و شاهد اين مطلب نيز مقايسه توليد مواد مخدر در دو سال‌ 2016 و 2017 ميلادي است. ضمن اينكه امروزه بحران مواد مخدر با تروریسم رابطه مستقیم دارد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خبر داد:

تشخیص هویت معتادان از روی عنبیه/انهدام ۴۰باند بزرگ توزیع موادمخدر

تهران ۲۰ هزار معتاد متجاهر دارد. از این تعداد ۱۵ هزار نفر مرد و ۵ هزار نفر زن معتاد متجاهر هستند که برای زنان معتاد امکانات و ظرفیت های لازم وجود ندارد.
تیتر امشب؛

آسیب‌شناسی طرح‌های جمع‌آوری معتادان متجاهر

فرید براتی، رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی پخش تصاویر مربوط به پاتوق معتادان را بی ملاحظگی توصیف کرد و با انتقاد از نشان دادن «پایپ» و مصرف موادمخدر گفت: من هم به صراحت عرض می کنم که ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر اهداف درمانی ند