پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
هادی نژاد
معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

132 نفر به خاطر همراه داشتن مواد مخدر از حج امسال بازماندند

از ابتداي حج جمعاً مقدار 1064.50 گرم انواع مواد مخدر و 1803 عدد قرص متادون از 132 نفر دستگير شده‌ها (92 نفر مرد و 40 نفر زن) كشف شده كه اين مقدار كشفيات از بين 74215 نفري زائري صورت گرفته كه با 284 پرواز عازم حج بوده‌اند.
بنز

«پورشه» و «بنز» قاچاقچیان موادمخدر به مزایده گذاشته شد

بر اساس ماده 17 قانون، وسایل نقلیه ای که در اجرای ماده 30 قانون به نفع دولت (ستاد) ضبط و باتصویب ستاد در اختیار سازمان کاشف قرار داده می شود، باید براساس شرایطی که ستاد تعیین نموده مورد استفاده قرار گیرد.
مسعود زاهدیان
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر:

طرح لغو اعدام نیازمند ایجاد الزامات قانونی است

این طرح نیازمند ایجاد الزاماتی است. برای برخورد با عناصری که احکام آن‌ها از اعدام به حبس ابد یا طویل‌المدت تبدیل می‌شود باید براساس ماده ۴۲ اردوگاه‌هایی برای نگهداری از آن‌ها در شرایط ویژه ایجاد شود. البته این اردوگاه‌ها باید تادیب‌کننده و بازدارنده باشد.
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

فعالیت قریب به 2 هزار روانشناس در کانون‌های اجتماع‌محور مبارزه با مواد مخدر

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه سازمان‌های مرد‌م‌نهاد فرصتی ویژه محسوب می‌شوند، گفت: در سه استان به صورت پایلوت پارلمان محله، شورای محله راه‌اندازی شده و می‌کوشیم به بحث سلامت اجتماع نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.
سرپرست مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ خبر داد:

اجرای طرح متادون درمانی در زندان تهران بزرگ

در راستای اصلاح، تربیت و ترک اعتیاد معتادان هم اکنون 450 نفر از مددجویان مجتمع تحت پوشش طرح متادون درمانی هستند.
در جلسه مشورتی مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛

تاکید رحمانی‌فضلی به استمرار ساماندهی مطلوب معتادان متجاهر با اولویت شهر تهران

براساس تدابیر ابلاغی از سوی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مقرر شد طرح جامع کاهش ۲۵درصدی اعتیاد برای اجرا در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ شامل تقسیم کار ملی بین دستگاه‌ها، تعیین شاخص‌های کمی هر دستگاه و اولویت‌های استانی، توسط دبیرخانه ستاد تهیه و جهت تصویب ارایه شود.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار:

برخی معتادان متجاهر قابل نگهداری در اردوگاهها نیستند

حدود ٢ تا ٣ درصد افراد خیابانی در تهران اتباع بیگانه هستند و بخش اعظمی از افراد خیابانی از شهرستانها وارد تهران شده‌اند و به دنبال آن هستیم تا با راهکار قانونی آنها را تحویل بهزیستی مناطق خودشان دهیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

جمع‌آوری هزار و ۱۰۰ معتاد متجاهر طی ۸ روز اخیر

اجرای این طرح از ۹ اسفندماه آغاز شده و تا امروز حدود هزار و ۱۰۰ نفر پذیرش شده‌اند/۴ تیم غربالگری به وضعیت این افراد رسیدگی می‌کنند و معتادان جمع‌آوری شده در مراکز ماده ۱۵ نگهداری می‌شوند.
پاکسازی استان‌های گردشگری از معتادان متجاهر در نوروز:

جمع آوری خرده فروشان و معتادان متجاهر 12 استان از 20 اسفند

طرح جمع آوری خرده فروشان در قالب یک طرح با هماهنگی سازمان زندان‌ها، قوه قضاییه و نیروی انتظامی به منظور ساماندهی آنها اجرا شده و پس از جمع آوری تا اطلاع ثانوی نگهداری خواهند شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

اجرای طرح ضربتی جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر از 20 اسفندماه

در حوزه مبارزه با مواد مخدر آنچه که امروز برای مردم مزاحمت ایجاد کرده است حضور افراد معتاد متجاهر و افراد خرده فروش است که به استمرار اقدامات قبلی اما با شدت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد؛

انجام بیش از 35 هزار عملیات پاکسازی و کشف 25 تن مواد مخدر از حاشیه شهرها

25 درصد افزایش جمع آوری معتادان داشتیم که به مراکز درمانی معرفی شدند/آمادگی داریم ظرف یک هفته تمام نقاط آلوده را از نظر تعداد افراد پرخطر پاکسازی کنیم و چهره مناسبی از شهر به مردم ارائه دهیم.