پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
هادی نژاد
معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

132 نفر به خاطر همراه داشتن مواد مخدر از حج امسال بازماندند

از ابتداي حج جمعاً مقدار 1064.50 گرم انواع مواد مخدر و 1803 عدد قرص متادون از 132 نفر دستگير شده‌ها (92 نفر مرد و 40 نفر زن) كشف شده كه اين مقدار كشفيات از بين 74215 نفري زائري صورت گرفته كه با 284 پرواز عازم حج بوده‌اند.
بنز

«پورشه» و «بنز» قاچاقچیان موادمخدر به مزایده گذاشته شد

بر اساس ماده 17 قانون، وسایل نقلیه ای که در اجرای ماده 30 قانون به نفع دولت (ستاد) ضبط و باتصویب ستاد در اختیار سازمان کاشف قرار داده می شود، باید براساس شرایطی که ستاد تعیین نموده مورد استفاده قرار گیرد.
مسعود زاهدیان
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر:

طرح لغو اعدام نیازمند ایجاد الزامات قانونی است

این طرح نیازمند ایجاد الزاماتی است. برای برخورد با عناصری که احکام آن‌ها از اعدام به حبس ابد یا طویل‌المدت تبدیل می‌شود باید براساس ماده ۴۲ اردوگاه‌هایی برای نگهداری از آن‌ها در شرایط ویژه ایجاد شود. البته این اردوگاه‌ها باید تادیب‌کننده و بازدارنده باشد.
قائم مقام دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

حل معضل مواد مخدر به دست كشورهاي منطقه/ تهديد مواد مخدر، ناخواسته متوجه ايران و پاكستان شده است

سرعت مافيا به حدي است كه اگر در مبارزه با مواد مخدر يك روز تاخير داشته باشيم، آنان برنده اين ميدان خواهند بود و شاهد اين مطلب نيز مقايسه توليد مواد مخدر در دو سال‌ 2016 و 2017 ميلادي است. ضمن اينكه امروزه بحران مواد مخدر با تروریسم رابطه مستقیم دارد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خبر داد:

تشخیص هویت معتادان از روی عنبیه/انهدام ۴۰باند بزرگ توزیع موادمخدر

تهران ۲۰ هزار معتاد متجاهر دارد. از این تعداد ۱۵ هزار نفر مرد و ۵ هزار نفر زن معتاد متجاهر هستند که برای زنان معتاد امکانات و ظرفیت های لازم وجود ندارد.
تیتر امشب؛

آسیب‌شناسی طرح‌های جمع‌آوری معتادان متجاهر

فرید براتی، رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی پخش تصاویر مربوط به پاتوق معتادان را بی ملاحظگی توصیف کرد و با انتقاد از نشان دادن «پایپ» و مصرف موادمخدر گفت: من هم به صراحت عرض می کنم که ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر اهداف درمانی ند
دادستان عمومی و انقلاب قم:

قلیان در قم ممنوع شد

در صورت مشاهده عرضه و مصرف قلیان در اماکن صنفی ضمن جمع آوری آنها با واحد و اشخاص متخلف برخورد قانونی و آن محل پلمب خواهد شد.
در ۲۴ ساعت گذشته اتفاق افتاد؛

پاکسازی معابر و بزرگراه های پایتخت از وجود معتادان متجاهر

پلیس آمادگی آن را دارد که در اسرع وقت و در کمترین زمان چهره شهر را از معتادان متجاهر پاک کند؛ البته این امر نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف برای نگهداری و درمان این افراد است.
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

فعالیت قریب به 2 هزار روانشناس در کانون‌های اجتماع‌محور مبارزه با مواد مخدر

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه سازمان‌های مرد‌م‌نهاد فرصتی ویژه محسوب می‌شوند، گفت: در سه استان به صورت پایلوت پارلمان محله، شورای محله راه‌اندازی شده و می‌کوشیم به بحث سلامت اجتماع نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.
سرپرست مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ خبر داد:

اجرای طرح متادون درمانی در زندان تهران بزرگ

در راستای اصلاح، تربیت و ترک اعتیاد معتادان هم اکنون 450 نفر از مددجویان مجتمع تحت پوشش طرح متادون درمانی هستند.
در جلسه مشورتی مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛

تاکید رحمانی‌فضلی به استمرار ساماندهی مطلوب معتادان متجاهر با اولویت شهر تهران

براساس تدابیر ابلاغی از سوی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مقرر شد طرح جامع کاهش ۲۵درصدی اعتیاد برای اجرا در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ شامل تقسیم کار ملی بین دستگاه‌ها، تعیین شاخص‌های کمی هر دستگاه و اولویت‌های استانی، توسط دبیرخانه ستاد تهیه و جهت تصویب ارایه شود.