پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
محمد مسعود زاهدیان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

کاهش مجازات جرائم مرتبط با مواد مخدر موجب تجری مجرمان می شود

زیرساخت هایی که در صورت حذف اعدام از قوانین جاری کشور باید ایجاد شود تا مجرمانی که درحوزه قاچاق موادمخدر فعالیت می کنندو موردپیگرد قرار گیرند،در کشور فراهم نیست به همین دلیل برداشتن قانون مجازات اعدام، موجب تسری و تجری مجرمان این حوزه می شود.
سیدحسن موسوی چلک
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران:

برخورد ضربتی با آسیب‌های اجتماعی اثربخشی پایدار ندارد

شاید این نوع برخوردها یعنی طرح‌های ضربتی از قبیل دستگیری و یا جمع‌آوری افراد از سطح شهر به عنوان «مسکن» که اثر بسیار کوتاه مدت دارد، چهره ظاهری شهر را پاک کند؛ اما نباید فراموش کرد که آسیب‌های اجتماعی یک شبه بوجود نیامدند که یک شبه هم از بین بروند.
سیگار
دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران مطرح کرد

عدم توجه به موضوع مالیات مواد دخانی/ احتمال حذف ایران از فهرست کشورهای پیشرو در کنترل بیماری‌های غیر واگیر

عدم توجه به موضوع مالیات مواد دخانی و برنامه ریزی برای تحصیل آن بر اساس فرمول‌های ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت وضع مالیات بر دخانیات در ایران، نقطه منفی محسوب شده و متاسفانه احتمال حذف کشورمان از این موفقیت ممتاز پیش‌بینی می‌شود.

واکنش پلیس ایران به پیشنهاد اغواکننده کارتل‌های مواد مخدر دنیا

جمهوری اسلامی ایران و پلیس همواره با هر فرد، گروه و یا باندی که قصد ترانزیت و یا قاچاق مواد مخدر به هر نقطه از دنیا را داشته باشند با تمام توان برخورد خواهد کرد.
روان‌گردان‌ها و قرص‌ها همچنان وارد می‌شوند؛

کشف و توقیف دو ماده مخدر جدید صنعتی در گمرک ایران

این دو ماده مخدر جدید یکی از خانواده روان‌گردان‌ها با نام N.P.S است که از ترکیب مواد مخدر گیاهی و متامفتامین تشکیل می‌شود و دیگری از خانواده قرص‌های مخدر جدید از نوع YATAبوده و حاوی متامفتامین و کافیین است.
معاون اموربین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:

محدود کردن مجازات اعدام به قاچاق مسلحانه موادمخدر قابل بررسی است

عمده موادمخدر از ایران به سمت اروپا ترانزیت می شود و حدود ۹۳ درصد از اعدام ها در ایران نیز مربوط به موادمخدر است. در واقع، ما هزینه سلامت و ایمنی اروپایی ها را می پردازیم و آنان حق ندارند طلبکارانه به این موضوع نگاه کنند.
سرپرست بهزیستی استان تهران خبر داد:

3000 زن معتاد متجاهر در استان تهران شناسایی شده‌اند

در حال حاضر 200 مرکز اقامتی میان مدت در سازمان بهزیستی تهران وجود دارد که 13 هزار و 815 نفر را تحت پوشش خود قرار داده و از این تعداد 267 نفر آنها زنان بوده که در شش مرکز اقامتی میان مدت نگهداری می‌شوند.

گزارش مکتوب معاون اجتماعی قوه‌قضاییه به آملی لاریجانی درباره مجازات قاچاقچیان موادمخدر

تحقیقات و مطالعات خود درباره میزان بازدارندگی قانون و مجازات فعلی و همچنین نیازمندی‌های مربوط به مجازات‌های جایگزین در این زمینه را انجام دادیم و نتایج را در قالب گزارشی مکتوب به رئیس قوه‌قضاییه اعلام کردیم.
معاون حقوقی قوه‌قضائیه:

برای حذف اعدام قاچاقچیان موادمخدر به توافق نرسیده‌ایم

ذبیح‌الله خداییان، معاون حقوقی قوه‌قضائیه می گوید:«من هم صرفا درباره اعدام می‌گویم که نباید باشد اما آن سوی ماجرا را چه کنیم؟ بله اگر واقعا مرزها را کنترل کنیم و با قاچاق مبارزه کنیم، نیازی به اعدام نیست ولی با این وضع راه دیگری نیست.»
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران:

موادفروشان تهران جمع‌آوری می‌شوند

تمامی خرده فروشان مواد مخدر در سطح استان تهران شناسایی شده‌اند و طرح جمع‌آوری و برخورد با آنان انجام می‌گیرد/امیدواریم که معتادان متجاهر نیز در سطح پایتخت و استان تهران وجود نداشته باشند و مردم در امنیت و آرامش کامل به‌دور از هر تنشی زندگی کنند.
در منطقه 17 صورت گرفت:

جمع‌آوری 6ساعته معتادین متجاهر

هشتاد نفراز معتادین متجاهر و آسیب دیده منطقه 17 طی عملیاتی شش ساعته و با بکارگیری توان عملیاتی عوامل انتظامی کلانتری 161 ابوذر جمع آوری شده و به کمپ شفق2 انتقال داده شدند.