پایگاه خبری اعتیاد

آرشیو آدرس RSS درباره ما
خانه میان راهی

فلسفه خانه‌های میان راهی

ثابت شده است که داشتن شبکه اجتماعی که پاکی را به جای اعتیاد تشویق می‌نماید، به‌شدت کیفیت زندگی فرد بهبودیافته را افزایش می‌دهد تا پاکی خود را حفظ نماید. این حس مسئولیت‌پذیری در خانه‌های میان راهی به حفظ پاکی طولانی مدت کمک می کند.
تکانه

اختلال کنترل تکانه چیست؟

رفتاردرمانی می‌تواند در راه پیشگیری از حالت‌های اختلال کنترل تکانه‌ای موثر باشد/از طریق رفتاردرمانی، فرد می‌تواند بیاموزد تا چگونه از تقویت‌کننده‌های مثبت و منفی استفاده نماید تا چرخه زمین‌گیر کننده اختلال کنترل تکانه را متوقف سازد.
بوپرنورفین برای درمان نوزادانی که مادرشان آنها را در حال ترک مواد مخدر به دنیا آورده اند از متادون موثرتر است

بوپرنورفین برای درمان نوزادانی که مادرشان آنها را در حال ترک مواد مخدر به دنیا آورده اند از متادون موثرتر است

مادرانی که به اوپیویدها وابستگی دارند و نوزاد به دنیا می‌آورند، احتمالاً علائم ترک را تجربه خواهند کرد، شرایطی که تحت عنوان سندروم پرهیز نوزادان شناخته می‌شود. وقوع این سندروم در امریکا به‌شدت افزایش‌یافته است.

برخی از مصرف‌کنندگان مواد احتمال عود مصرف بیشتری نسبت به دیگران دارند

کانادا و امریکا دارای بالاترین تعداد مصرف‌کنندگان اوپیوئیدهای تجویزی در جهان هستند که داروهای رایجی جهت مدیریت درد محسوب می‌گردند. حداقل یک پژوهش ثابت کرده است که یک نفر از شش کانادایی، اوپیوئیدهای تجویزی مصرف می‌کند.
در دیدار بنیانگذار موسسه ویلا مارینی ایتالیا با رئیس جمعیت هلال‌احمرعنوان شد:

تلاش و همکاری برای تغییر دیدگاه مجرمانه به مصرف‌کنندگان موادمخدر در جوامع با اتکا به نقش موثر جمعیت‌های ملی

جمعیت‌های ملی در تغییر تفکر به مصرف‌کنندگان و تغییر فرهنگ جامعه نقش موثری دارند و می‌توانند این مشکل را بیشتر و بهتر درک کنند؛ چراکه با مردم رنج‌دیده در ارتباط هستند و لذا کمک آنها تاثیر بسیاری برتغییر فرهنگ جوامع و دیدگاه‌ها خواهد داشت.

آمار بی‌سابقه افراد HIV مثبت در روسیه

در روسیه تنها 30 درصد از افرادی که به تازگی بیماری‌شان تشخیص داده شده، داروهای «آنتی‌رتروویرال» دریافت کرده‌اند/57 درصد از مبتلایان به این ویروس به دلیل مصرف مواد مخدر آلوده شده‌اند و حدود 20 درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در این کشور آزمایش HIV داده‌اند.
نماینده سازمان ملل در امور افغانستان:

طالبان تهدیدی جدی برای افغانستان است/ کاهش ۵۰ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان

گزارش‌های جهانی‌ از کاهش 50 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان خبر می‌‌دهند، ولی‌ دلیل اصلی‌ این کاهش برای ما مشخص نیست/امیدواریم که این کاهش نتیجه سیاست‌های دولت برای مقابله با تولید و کشت مواد مخدر باشد.
رئیس شبکه منطقه ای ادنا:

بودجه های ملی باید وارد برنامه های کاهش آسیب مواد شوند

رئیس شبکه منطقه ای ادنا گفت: این شبکه در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای گسترش برنامه ها است و به دولت ها توصیه می کند که برنامه های کاهش آسیب را در کشورهایشان گسترش دهند.
در نشست تخصصی شبکه ادنا مطرح شد:

گزارش هایی از وضعیت و چالش های برنامه های کاهش آسیب در ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان و پاکستان

نشست تخصصی چالش های کاهش آسیب در منطقه غرب آسیا و شمال غرب آن، در روز سوم از کنگره ملی دانش اعتیاد در کشور برگزار شد.
عضو گروه مأمور سازمان‌های غیردولتی و فعالان اجتماعی حوزه کاهش تقاضا(CSTF):

گردآوری دیدگاه های فعالان مواد مخدر منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای مرکزی آغاز شده است

گروه مأمور سازمان‌های غیردولتی و فعالان اجتماعی حوزه کاهش تقاضا قرار است صدای نهادهای مردمی و فعالان حوزه کاهش تقاضا مواد مخدر را در این مجمع به گوش شرکت‌کنندگان برساند و دیدگاه‌هایشان را برای سیاست‌گذاران و روسای کشورها تشریح کند.
کمیسیون ملی کنترل مواد مخدر چین:

چینی‌ها به موادمخدر مصنوعی روی آورده‌اند

کمیسیون ملی کنترل مواد مخدر چین در گزارشی اعلام کرد که اخیرا مصرف موادمخدر مصنوعی در این کشور طرفداران بیشتری پیدا کرده است.